У Харкові заочно засудили одного з "катів" Тимошенко

Прокуратура Харківської області домоглася заочного вироку для пенітенціарія-втікача, який застосовував силу до Юлії Тимошенко
Depo.
29 липня 2016 12:41
ФОТО: depo.ua
У Харкові заочно засудили одного з "катів" Тимошенко
У Харкові заочно засудили одного з "катів" Тимошенко

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, Комінтернівський районний суд Харкова визнав винним 28-річного колишнього інспектора Качанівської виправної колонії № 54 у перевищенні службових повноважень, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.2 ст. 365 КК України).

Інспектора засуджено до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки та позбавленням спеціального звання - лейтенант внутрішньої служби.

Оскільки засуджений переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, перебуває за межами України та оголошений у міжнародний розшук, слідство та розгляд судового провадження проводилися у формі спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження (заочно).

У прокуратурі нагадали, що у квітні 2012 року службовці безпідставно застосували до засудженої на той час Юлії Тимошенко фізичне насильство з метою примусової доставки її до лікарні. Внаслідок протиправних дій правоохоронців постраждалій було заподіяно легкі тілесні ушкодження.

Ще двох фігурантів справи - заступника начальника Качанівської виправної колонії та начальника відділу охорони колонії суд визнав винними у перевищенні службових повноважень, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.2 ст. 365 КК України). Їх засуджено до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади в правоохоронних органах строком на 3 роки.

Наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків