У Харкові з'являться Амазонський ліс та Долина гепардів

Харківський зоопарк розділять на зоогеографічні зони

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це стало відомо на нараді з реконструкції зоопарку, яку провів міський голова Геннадій Кернес, повідомили у прес-службі Харківської міської ради.

Повідомляється, що реконструкція Харківського зоопарку передбачає розділ території на умовні зони, де будуть мешкати тварини одного кліматичного поясу.

За словами архітектора-розробника Майї Поливанової, тварин розділять, умовно, по регіонах, в яких вони мешкають. У зоопарку з'являться такі зони, як Далекий Схід, Африканська савана, Амазонський ліс, Річкові береги, Долина гепардів, Планета мавп, Королівство слонів тощо. Також передбачено будівництво великого контактного зоопарку площею 5 тис. 200 кв. м.

Уже зараз архітектори визначили, які будівлі підлягають знесенню, а які будуть реконструйовані. Серед останніх - мавпятник, слоновник, акваріум, жірафятнік, який треба добудувати. Крім того, в парку обладнають господарську зону для обслуговуючого персоналу.

"Потрібно упорядкувати підходи для всіх, хто йде пішки або їде на машині. Повинна бути достатня кількість паркувальних місць, буде багато відвідувань, і не повинно бути безладного руху. Харків'яни повинні побачити інший, сучасний рівень і підхід до того, де знаходяться тварини. Ми повинні зберегти і відродити наш зоопарк", - зазначив Кернес.

Також він нагадав, що буде реконструйований і сад ім. Шевченко. "Це два різних об'єкти і два різних підходи", - підкреслив міський голова.

Довідка Depo.Харків. Харківський зоопарк - один з найстаріших в Україні. Його колекція налічує близько 7 тис. тварин - риб, амфібій, рептилій, птахів і ссавців - 400 видів. Територія зоосаду складає 16,8 га. Після реконструкції передбачається, що між відвідувачами і вихованцями зоопарку будуть максимально прибрані клітки й бар'єри, де це можливо. Для цього використовуватимуться, наприклад, рови з водою, так звані електропастухи тощо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #зоопарк