У Харкові встановили світовий рекорд невиконання японського гранту на культуру

У Харкові виділений Японією грант на заміну світлового обладнання в академічному театрі опери та балету не виконувався протягом майже 6 років

Як передає Depo.Харків, про це під час прес-конференції сказав генеральний директор Харківського академічного театру опери та балету імені М. Лисенка (ХНАТОБ) Олег Орищенко.

"На сьогоднішній день це єдиний грант Японії у всьому світі, який нереалізований, і нереалізований саме в Україні. Зараз усі сили й нашим міністерством були направлені на реалізацію цього гранту. Японці сказали, жоден грант в Україну не зайде з Японії, поки не буде виконаний цей грант", - сказав Орищенко, зауваживши, що питання виконання гранту цього року вирішувалося вже на рівні Президента України та прем'єр-міністра Японії.

Він наголосив, що 20 липня закінчився тендер на встановлення обладнання, його виграло державне підприємство "Укркультмонтаж" Міністерства культури України. На монтаж із держбюджету буде направлено близько 3,2 млн грн.

Директор театру наголосив, що зараз розпочалися підготовчі роботи до початку монтажу. До 30 жовтня обладнання буде встановлене та презентоване.

За його словами, цифрове обладнання японської фірми Toshiba, яке керує сценічним освітленням, було поставлене в Харків у 2010 році в рамках гранту та угоди між українським та японським урядом, однак через фінансові причини не було встановлене. Фінансувати роботи мав власник-беніфіціар. За цей час власником ХНАТОБ була Харківська облдержадміністрація та Міністерство культури (від Харківської ОДА у власність Мінкульту театр перейшов у 2012 році), після зміни власника фінансування припинилося. Орищенко запевнив, що керівництво ХНАТОБ постійно намагалося ініціювати продовження робіт.

Японський грант складався з двох частин: поставлене Японією обладнання вартістю близько 3 млн грн та роботи з монтажу цього обладнання, що мала виконати українська сторона. Незважаючи на поставку обладнання, гроші для його монтажу не виділялися в повному обсязі. Орищенко зазначив, що за весь час на встановлення обладнання було виділено 815 тис. грн облдержадміністрацією та 250 тис. грн власних коштів театру.

Він додав, що обладнання пролежало в кулуарах закладу близько 6 років, однак і до сьогодні, за оцінками японських фахівців, залишається робочому стані.

Більше новин про життя Харкова читайте на Depo.Харків

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme