У Харкові виготовили пам’ятник до річниці Іловайського котла

Харківські бійці АТО встановили пам'ятний хрест загиблим на Донбасі

Щоб увічнити пам'ять як військових, так і мирних жителів, які віддали життя за незалежність України, об'єдналися хлопці з декількох підрозділів, передає "Вечірній Харків", повідомляє кореспондент Depo.Харків.

Місце для пам'ятного хреста військові вибрали під розбомбленим під Слов'янськом понтонним мостом біля річки Казенний Торець.

"У 2014-му там йшли бої і полягло чимало людей, міст досі зруйнований і якнайкраще ілюструє нинішню ситуацію в Донбасі, - розповів ініціатор встановлення пам'ятного хреста, екс-боєць батальйону "Донбас" Олексій Антипов. - Взагалі ж ідея увічнити пам'ять полеглих у боях захисників України і загиблих мирних жителів виникла напередодні річниці Іловайського котла. Під час цієї війни мирне населення гине разом з військовими. І цей пам'ятник буде служити нагадуванням не тільки нам, а й нашим нащадкам про те, як поступила з нами країна, яку ми стільки років називали братською".

Дерев'яний хрест з модрини заввишки в 4,5 метра і вагою у чверть тонни виготовили в одній з столярних майстерень Харкова.

"Модрина - міцне дерево, якому не страшні ніякі погодні умови, тому ми його і вибрали. Цю деревину використовували при будівництві Венеції, і вона служить століттями. Щоб хрест зберігся якомога довше, майстри покрили його особливим лаком і обробили спеціальними хімікатами, - розповів організатор. - А щоб відвадити від нього хуліганів і вандалів, поряд з хрестом ми встановили табличку: "Пам'ятний хрест встановлений у присутності бійців 92-й, 93-й, 95-й бригад, 39-го батальйону та батальйону "Донбас", які знають, що таке військова честь, і звертаються до інших громадян з проханням не воювати з мертвими і не піддавати актам вандалізму цей пам'ятний хрест".

На виготовлення пам'ятного хреста у харківських майстрів пішло десять днів.

"Доставити його було непросто. Довелося шукати "Газель" з подовженим бортом - занурити на звичайну вантажівку не дозволяла довжина хреста, - зазначив Антипов. - Усі витрати взяв на себе один з благодійних фондів".

Встановлювали хрест вручну, без допомоги техніки. Для стійкості півтора метра древка закопали в землю. На все пішло близько двох годин.

"До нас приєдналися хлопці, які зараз несуть охорону понтонного мосту, вони пообіцяли тепер наглядати за ним, - каже Антипов. - Після установки я зв'язувався з хлопцем з позивним "Дід", він розповів, що багато зупиняються біля пам'ятного знака, хтось навіть квіти приніс. Я вірю, що рано чи пізно винних, що розв'язали цю війну, покарають, як свого часу тих, хто став ініціатором початку Другої світової".

Більше новин про роль Харкова в АТО читайте на Depo.Харків.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme