У Харкові суд, що звільнив Александровську, створив небезпечний прецедент, - адвокат

Чинний Кримінально-процесуальний кодекс України не передбачає інших, крім тримання під вартою, мір запобіжного заходу для підозрюваних за ст. 110 ККУ
Depo.
13 жовтня 2016 16:44
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав харківський адвокат Олег Головков, який представляє родини потерпілих у справі про теракт біля Палацу спорту в Харкові 22 лютого 2015 року.

"У нас категорично ст. 176 ч. 5 Кримінально-процесуального кодексу забороняє застосовувати до підозрюваних, і там вказаний перелік статей, там є й стаття 110, заставу, поручительство тощо. Там залишається тільки одна міра – тримання під вартою", - наголосив Головков.

Він підкреслив, що сьогоднішнє рішення Апеляційного суду Харківської області створює небезпечний прецедент.

"Якщо сьогодні Апеляційний суд Харківської області випускає Александровську, то в даному випадку від формує певну судову практику, створює так званий прецедент. І в даному випадку у нас із вами виникає загроза того, що в нас завтра всі терористи вийдуть на свободу у всіх справах", - сказав адвокат.

Головков при цьому зауважив, що суд міг визнати, що висунута Александровській підозра за ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність України) не є обґрунтованою.

У Харкові суд, що звільнив Александровську, створив небезпечний прецедент, - адвокат - фото 1

Зображення: скрін з сайту Верховної Ради. Витяг із КПК України

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові сьогодні, 13 жовтня, суд ухвалив рішення змінити для Александровської тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт із необхідністю носити електронний браслет.

Довідка Depo.Харків. Екс-нардепа нині забороненої в Україні Комуністичної партії України Александровську запідозрили в сепаратизмі наприкінці червня 2016 року.

За матеріалами СБУ, колишній народний депутат разом зі своїм сином Олександром намагалася підкупити керівництво та депутатів місцевих рад Харківської області для прийняття на сесіях звернень до парламенту та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За звернення, зокрема одної з міськрад Харківщини, комуністи пропонували 9 тис. дол. (водночас, за відомостями СБУ, російські спецслужби виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей).

Комуністці інкримінують ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків