У Харкові створили принципово новий вид зброї

Розробку здійснили фахівці Харківського національного університета Повітряних сил ім. Кожедуба
Depo.
10 листопада 2016 14:06
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це повідомило "Військове телебачення України". Створений харківськими винахідниками газодетонаційний міномет під час стрільби не використовує пороховий заряд - для вистрілу використовується газова суміш пропану з киснем

Військові вже продемонстрували новинку в польових умовах, встановивши на танку міномет калібру 71 мм.

За твердженням розробників, пристрій є унікальним й не має аналогів у світі. Така зброя не залишає після себе ні продуктів згоряння пороху, ні гільз. При цьому дальність ураження не поступається пороховим аналогам, а постріл є значно тихішим. Міномет може стріляти як твердими снарядами, так й рідиною та сипучими матеріалами. Установка є значно економнішою від порохових прототипів - адже крім того, що порох дорожчий за газ, в нього обмежений термін придатності та йому потрібні особливі умови зберігання.

Така технологія дозволяє також швидко встановлювати мінні загородження. За допомогою керування енергією пострілу, міни вистрілюються таким чином, щоб вони лягали в одну лінію на необхідному напрямку.

Розробники впевнені, що танковий міномет з газодетонаційним снарядом й автоматичною подачею мін здатний змінити тактику танкового бою. Зараз танки не можуть стріляти осколочно-фугасними снарядами на малі відстані, оскільки снаряд може зрикошетити від ґрунту. Це робить танк дуже вразливим проти ручних переносних протитанкових засобів. За допомогою ж міномета можна буде ефективно обстрілювати близькі цілі.

Нині харківські винахідники працюють над створенням скорострільного безгільзового кулемета, який дозволить прострілювати "зеленку" на полі бою без економії набоїв. Зараз для такої мети використовуються зенітні установки, вартість вистрілів яких досить висока.

Зброю зі схожим принципом дії розробляє американська корпорація Utron. Але між її конструкцією 45-мм гармати та харківським мінометом є суттєва відмінність - як стверджують українські спеціалісти, американська гармата не забезпечує стабільну початкову швидкість боєприпасу при кожному пострілі.

Технологія, покладена у основу газодетонаційної зброї, може використовуватися також у виробництві - наприклад, для нанесення антикорозійного покриття з алюмінію на металеві поверхні автомобілів та сільгосптехніки. 

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків