ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

У Харкові син "екс-регіонала" через суд вимагав права охороняти підпільну явку більшовиків

Харківський суд розірвав охоронну угоду на пам'ятку місцевого значення "Будинок, в якому знаходилася підпільна явка Харківських більшовиків"

Depo.
20 червня 2017 14:12
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в постанові Харківського апеляційного господарського суду від 7 червня 2017 року.

Суд розглянув скаргу ТОВ "Річ-Тур" на рішення госпсуду про розірвання з Департаментом культури і туризму Харківської ОДА угоди про охорону будинку.

Згідно матеріалів справи, госпсуд 30 березня 2017 року повністю задовольнив позов, розірвав договір про охорону будинку пам'ятки історії місцевого значення на вулиці Сумська, 28. Підприємство з рішенням не погодилося та подало позов до апеляційного суду

Суд встановив, що "Річ-Тур" є власником нежитлових приміщень на вулиці Сумській, 28/2-А.

Угода про охоронні послуги була укладена 10 лютого 2015 року. Будинок, розташований по вулиці Сумській, 28, є об'єктом культурної спадщини місцевого значення – в ньому в 1905 році знаходилася підпільна явка Харківських більшовиків.

У свою чергу Департамент вказав, що будинок по Сумській, 28 був внесений у перелік пам'яток відповідно до Закону Української РСР "Про охорону і використання пам'яток історії та культури" рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів від 20 травня 1991 року. Споруда, в якій у 1905 році знаходилася підпільна явка Харківських більшовиків, тобто представників комуністичної партії (членів Російської соціал-демократичної робітничої партії), на даний час втратила статус пам'ятки історії місцевого значення після прийняття декомунізаційного закону.

Відповідно до облікової картки об'єкта культурної спадщини – будинок побудований у ІІ половині ХІХ ст., в ньому в напівпідвальній кофейні в період революції 1905-1907 рр. знаходилася підпільна явка харківських більшовиків.

Суд наголосив, що хоч і на будинку немає тоталітарних символів, у його назві "Будинок в якому знаходилася підпільна явка Харківських більшовиків" міститься найменування комуністичної партії.

Таким чином, суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги та залишив у силі рішення суду першої інстанції про розірвання угоди про охорону будинку по вулиці Сумські, 28.

Кінцевим бенефіціаром фірми "Річ-Тур", згідно реєстру юридичних осіб, є Валентин Чехунов.

Його батько – Микола Чехунов – є директором обласного комунального виробничо-експлуатаційне підприємство "Держпром", колишній депутат Харківської облради від Партії регіонів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків