У Харкові школам і дитсадкам збільшили фінансування втричі

Харківські школи та дитячі садки у 2016 році отримають фінансування в 131 млн грн
Depo.
5 вересня 2016 16:06
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі харківського осередку "Самопомочі", минулого року міськрада планувала виділити в 2016-м на розвиток освіти з бюджету 44,8 млн грн, однак у липні ця цифра була збільшена на 86 млн і склала вже 131 млн грн.

Із 1 вересня в харківських школах почалися традиційні батьківські збори, на яких керівники навчальних закладів відзвітували про те, що в цьому році фінансування шкіл з міського бюджету збільшили в три рази.

"Мої діти навчаються в навчально-виховному комплексі № 166 "Вертикаль", що на Північній Салтівці. Директор комплексу розповіла, що в цьому році на школу з бюджету виділили 220 тисяч. І якщо раніше ремонт у нас робили частинами, то в цьому році до питання підійшли глобально - поміняли вікна в спортивному і актовому залах. Ми, батьки, приємно здивовані, що місто зробило такий внесок", - розповіла харків'янка Людмила Миколаївна.

Інформацію підтверджує і Наталя, мама одного з учнів школи № 70. "Директор зазначила, що в цьому році школі вперше виділили інвентар. Сподіваємося, що "Самопоміч" та далі буде тримати на контролі питання фінансування навчальних закладів", - зазначила Наталія.

Батьки сподіваються, що тепер, коли грошей стало більше, їм доведеться менше здавати на потреби школи, так як "добровільна" допомогу відчутно б'є по сімейному бюджету.

Із перших днів роботи в міській раді фракція "Самопоміч" неодноразово піднімала питання про те, що сума, яку міськрада виділяє на сферу освіти, критично мала, тому ремонт дахів, класів, заміна вікон або покупка канцелярських товарів лягають на плечі батьків. У підсумку депутатам все-таки вдалося домогтися збільшення фінансування навчальних закладів, але вони запевняють - це перший крок.

"Бюджет розвитку освіти на 2016 рік становить 131 млн грн. У місті майже 400 навчальних закладів - дитячих садків та шкіл, в них навчаються 155 тисяч дітей. Неважко підрахувати, що виходить приблизно 850 грн на дитину. Зрозуміло, що цих грошей все одно не вистачить на те, щоб школи і садки функціонували без благодійних пожертвувань батьків", - зазначив лідер фракції "Самопоміч" в міськраді Тарас Сітенко.

На думку депутатів, для того, щоб забезпечити нормальну життєдіяльність шкіл і дитячих садів витрати сфери освіти потрібно ще збільшити. Причому в міській скарбниці на ці цілі є резерви. У цьому році до бюджету Харкова надійшло додатково 885 млн грн, але на фонд розвитку в сфері освіти пішло тільки 5,3% від цієї суми або 45 млн грн.

"Безумовно, місто - багатогранна структура. Потрібно будувати дороги, підтримувати житловий фонд, але освіта не може фінансуватися за залишковим принципом. Ми підрахували, що бюджет розвитку освіти має становити близько 300 млн грн, - підкреслила депутат від фракції "Самопоміч" у міськраді Олена Ворона. - На жаль, на сьогоднішній день в бюджеті розвитку сума в 2,5 рази менше - всього 131 млн".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків