У Харкові пройде фестиваль нового німецького кіно

Фестиваль "Нове німецьке кіно" стартує в Україні 13 жовтня
Depo.
30 вересня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради з посиланням на організаторів, фестиваль містить добірку кращих фільмів із Німеччини за 2015 рік.

Організатори фестивалю зазначили, що, крім Харкова, кінопокази пройдуть і в інших містах країни. Фестиваль є одним з найстаріших кінооглядів в Україні, які представляють кінематограф Німеччини: в 2016 році він проходить у 22-й раз. У Харкові німецькі фільми можна буде подивитися в кінотеатрі "8 ½".

Фестиваль відкриває німецький фільм - претендент на премію "Оскар" - трагікомедія Марен Аде "Тоні Ердманн". Також в програму увійшла драма Ларса Крауме "Держава проти Фріца Бауера" - лауреат чотирьох призів Німецької кіноакадемії, головної кінопремії країни, в тому числі за кращу режисуру. Приз Європейської конфедерації художнього кіно в програмі "Панорама" і приз Heiner Carow на Берлінале отримала картина Доріс Дёрье «Привіт із Фукусіми». Про Німеччину 1980-х розповість драматична комедія "Смерть хіпі! Хай живуть панки!" від триразового номінанта на берлінського "Золотого ведмедя" Оскара Рёлера. Методам маніпуляцій масовою свідомістю через ЗМІ присвячений документальний фільм "Overgames" від Лутца Даммбека, лауреата "Срібного голуба" фестивалю "DOK Leipzig".

Також в рамках програми "Нового німецького кіно" на глядачів чекає колекція короткометражних стрічок, куди увійшли як дебюти початківців-режисерів, так і анімаційні стрічки відомих німецьких студій. Більшість картин брала участь в Берлінському кінофестивалі і в основному конкурсі фестивалю короткометражних фільмів у Клермон-Феррані.

Фестиваль "Нове німецьке кіно" відкривається в столичному кінотеатрі "Київ" 13 жовтня і пройде також в Дніпрі, Львові, Одесі, Харкові та Чернівцях. Подія проходить в рамках Тижнів Німеччини в Україні. У Харкові фестиваль відбудеться за підтримки культурно-просвітницького центру "Будинок Нюрнберга".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків