У Харкові підроблені ядохімікати викликали хвилю суперечок

У Харківській області правоохоронці затримали вантажівку "Мерседес Бенц", в якій перевозилися підроблені отрутохімікати, начебто отримані контрабандним шляхом з Росії

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив народний депутат України Антон Геращенко, передає кореспондент Харків.depo.ua.

"Вартість вантажу оцінюється в суму від 3 до 4 мільйонів гривень. Шкода бюджету від недоотримання податків і зборів оцінюється в 600-800 тисяч гривень. Співробітники міліції почали процедуру оформлення та арешту контрабандного вантажу та автомобіля. Однак, начальнику Харківського райвідділу міліції і слідчому почали надходити дзвінки від працівників прокуратури з посиланням на одного із заступників прокурора Харківської області з вимогою припинити складання процесуальних документів", - написав він.

За його словами, на адресу правоохоронців надходили "натяки загрози можливих проблем".

У прес-служби прокуратури Харківської області відповіли на звинувачення Геращенко, що "така інформація викликала принаймні подив, тому що міліція спільно з прокуратурою вже майже місяць займаються розслідуванням фактів, що підпадають під кримінальну відповідальність, але жодним чином не пов'язані з контрабандою".

За даними прокуратури, усі клопотання до суду про накладення арешту на товар були затрверджені та підтримані прокурором Харківської міжрайонної прокуратури. Процесуальний керівник разом зі слідчим у суді наполягав на арешті та відстоював позицію законності та необхідності визнання пляшок з невідомим хімікатом як речового доказу у кримінальному провадженні.

"Що стосується заяв про нібито намагання незаконного впливу на цю справу з боку одного з заступників прокурора області за допомогою так званого "телефонного права", то цю інформацію легко перевірити і у автора цих висловлювань напевне є можливість звернутися до правоохоронців, яким нібито надходили дзвінки та оприлюднити цю інформацію", - підкреслили в прокуратурі.

"Прокуратура області не боїться відкритого та прозорого розслідування цього факту, оскільки позиція наших працівників послідовна та така, що відповідає духу та букві Закону. Це теж легко перевіряється наданими письмовими вказівками прокурора-процесуального керівника у проваджені", - додали в прес-службі, зазначивши, що чекають від Геращенко на повторну публікацію "з повним викладом фактів та вибаченнями".

У прокуратурі також розповіли про обставини справи. Так, 19 червня в селищі Стрілеча Харківського району було виявлено автомобіль "Мерседес" 714D з вантажем, документи на який викликали сумніви. Дану інформацію 20 червня внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 358 КК України (підробка документів).

В ході огляду автомобіля було встановлено, що в кузові знаходяться картонні коробки, у яких містяться ємкості з рідиною, невідомого походження по 5 літрів кожна.

Вказане перевезення здійснювалося на підставі накладної № 31 від 17 червня на перевозку з Харкова 2500 літрів рідини.

"Надані документи викликали сумніви у дійсності інформації, яка зазначена у них, оскільки за законом основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна чітко визначеного зразка. У водія накладна не відповідала нормам. Також були відсутні інші необхідні документи (договір купівлі-продажу, відповідні сертифікати). Крім того, на пляшках, які знаходились в картонних коробках та на самих коробках відсутні дані про виробника, його адреса, штрих код та інші відомості", - розповіли в прокуратурі.

На підставі ухвали слідчого судді Харківського районного суду Харківської області було проведено огляд автомобіля з метою вилучення арештованого майна та проведення з ним відповідних процесуальних дій.

В ході огляду виявлені та вилучені 125 картонних коробок, в яких знаходились по 4 пляшки об'ємом 5 літрів кожна, загальною кількістю 500 пляшок, без наявності будь-яких обов'язкових маркувань відповідно до ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів". Без необхідного маркування товар не має права реалізовуватись на території України.

Зазначене майно опечатано, переміщено на склад речових доказів.

9 липня прокуратура направила лист до ДП "Харківстандартметрологія" для дослідження речовини, що знаходилась в автомобілі . Згідно відповіді "Харківстандартметрології", провести ідентифікацію наданого зразка продукції неможливо через відсутність обов'язкового маркування, яке характеризує продукцію.

Дану інформацію також внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 227 КК України (випуск або реалізація недоброякісної продукції).

10 липня ухвалою слідчого судді Харківського районного суду скасовано арешт, який був накладений 25 червня поточного року тим самим судом, оскільки фірма-господар вантажу надала суду договір куплі-продажу та накладну відповідного зразка.

13 липня слідчий та прокурор повторно зернулись до районного суду з клопотання про накладення арешту вже в рамках провадження за фактом реалізації недоброякісної продукції. Однак суд 16 липня відмовив у задоволенні клопотання на підставі низки документів, наданих фірмою-власником щодо походження товару.

17 липня представники фірми-власника забрали товар з території відділу міліції, так як ухвала суду підлягає негайному виконанню.

Вже за годину авто знову було зупинено правоохоронцями області.

Вирішується питання про затримання вантажу вже за третім кримінальним провадженням за фактом порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію (ст. 177 КК України).

Більше новин про Харків читайте на kh.depo.ua.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme