У Харкові ОДА, бізнес і рада промисловості Швеції підпишуть меморандум

Підприємці Харківської області та керівництво Харківської ОДА підпишуть меморандум зі шведськими партнерами
Depo.
11 листопада 2016 11:52
ФОТО: depo.ua
У Харкові ОДА, бізнес і рада промисловості Швеції підпишуть меморандум
У Харкові ОДА, бізнес і рада промисловості Швеції підпишуть меморандум

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, вчора, 10 листопада, голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична провела зустріч з представником Міжнародної ради шведської промисловості в Україні (NIR).

Під час зустрічі керівник області підкреслила, що від Міжнародної ради шведської промисловості в Україні регіон очікує нових ідей і можливостей для малих і середніх підприємств, а також великого бізнесу.

"Ми знаємо, що у вас ці можливості є. І ми б хотіли налагодити взаємини. З нашого боку буде надана вся необхідна допомога для того, щоб дати нові можливості нашому бізнесу, - сказала Світлична. - Нам цікавий обмін досвідом зі шведськими партнерами у сфері ведення малого та середнього бізнесу, а також у питаннях, що стосуються бюджетного процесу й гендерного підходу".

Також керівник області висловила думку, що перспективним напрямком співпраці є спільна реалізація програм, націлених на профорієнтацію і підвищення кваліфікації, для переселенців і учасників АТО.

Програмний менеджер Міжнародної ради шведської промисловості в Україні Хенрик Холлгрен зазначив, що співпраця можлива у всіх перерахованих сферах.

Також глава іноземної делегації висловив переконання в тому, що Харківська область має величезний потенціал, а для міжнародних партнерів в питаннях співпраці з регіоном важлива впевненість в тому, що тут створені всі умови для розвитку бізнесу.

"Існує кілька конкретних проектів для нашого подальшого співробітництва. Один з них спрямований на просування компаній в цьому регіоні. Ми хочемо залучити більше міжнародних партнерів в уже існуючі проекти. Також важлива ідея дигіталізації (переведення інформації в цифрову форму) та створення "розумного" бізнесу", - зазначив Холлгрен.

Він повідомив, що Харківська область обрана першим регіоном, де Міжнародна рада шведської промисловості в Україні планує реалізувати програму співробітництва в сферах працевлаштування, поліпшення регіонального бізнес-клімату та інвестиційного потенціалу регіону спільно з місцевою владою, мережею регіональних організацій малого і середнього бізнесу, місцевими представниками українських бізнес-організацій, міжнародних компаній, а також профільними експертами.

Під час зустрічі президент Харківської обласної громадської організації "Асоціація приватних роботодавців" Олександр Чумак зазначив, що спільно з Харківською ОДА організація працює над розвитком в регіоні бізнес-асоціацій, в першу чергу, для представників малого та середнього бізнесу.

"Ми хочемо підписати чотиристоронній меморандум між ХОДА, асоціацією, Європейською бізнес-асоціацією та Міжнародною радою шведської промисловості в Україні. Для того, щоб налагодити співпрацю і вийти на новий етап взаємовідносин зі шведськими партнерами", - сказав Чумак.

В рамках меморандуму пропонується налагоджувати прямі ділові зв'язки між бізнесом Харківської області та Швеції, а також надати можливості вивчення досвіду шведських колег представникам малого та середнього бізнесу регіону.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків