У Харкові обговорили концепцію реформи системи захисту інтелектуальної власності

Формування системи захисту інтелектуальної власності в Україні є першочерговим завданням
Depo.
28 жовтня 2016 18:31
ФОТО: depo.ua
У Харкові обговорили концепцію реформи системи захисту інтелектуальної власності
У Харкові обговорили концепцію реформи системи захисту інтелектуальної власності

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, на цьому сьогодні, 28 жовтня, в Харкові під час Національного форуму "Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні" під головуванням віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва заявила голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

Як зазначила під час заходу Світлична, питання формування системи захисту інтелектуальної власності є надзвичайно важливим для України, а особливо - для Харківської області, яка має потужний інтелектуальний та науковий потенціал.

"Економіка розвивається за рахунок наукових розробок, які є інтелектуальною власністю. Щоб ці розробки були реалізовані, їх необхідно захистити законодавчо, - підкреслила керівник обласної адміністрації. - Це особливо важливо для Харківської області як для інтелектуальної столиці України, де зосереджено понад 200 наукових установ. Ми маємо величезну базу наукових розробок. Реформування сфери інтелектуальної власності дасть поштовх для запровадження цих розробок у промисловості".

Світлична зауважила, що в Харківській області створено координаційну раду з питань захисту прав інтелектуальної власності, до якої входять представники органів влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, громадськість.

"Але надзвичайно важливо, щоб на державному рівні було створено системний підхід для якісного збереження прав інтелектуальної власності", - наголосила керівник області.

За словами Кубіва, проект закону про національну систему інтелектуальної власності, розроблений за участю харківських науковців, вже пройшов громадське обговорення у Львові, пізніше його розглянуть в Одесі та Києві. Після урахування зауважень документ подадуть на розгляд Верховної Ради.

"Це велика праця, зроблена науковою та інтелектуальною спільнотою дійсно столиці правових наук України, міста Харків", - підкреслив Кубів, відзначивши важливу роль підтримки науковців з боку керівництва області.

Він також попросив членів Харківської академії правових наук підтримати Кабінет міністрів у презентації майбутнього законопроекту у Верховній Раді.

Під час форуму відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою у сфері реформування системи правової охорони інтелектуальної власності.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків