У Харкові лідер антимайдану "Топаз" завдяки "закону Савченко" вийшов із тюрми, - адвокат

У Харкові суд прийняв ухвалу звільнити негайно лідера місцевого антимайдану Ігната Кромського, відомого на прізвисько "Топаз"

У Харкові лідер антимайдану "Топаз" завд…

Про це кореспондентові Depo.Харків повідомив один із адвокатів Кромського Дмитро Горшколепов.

"Винесена ухвала Жовтневого райсуду. Він сьогодні розглянув клопотання адвоката Шадріна про перерахунок строків тримання під вартою з урахуванням, скільки він реально перебуває під вартою, з урахуванням призначеного покарання. Судом йому призначено 8 років позбавлення волі. З урахування роз'яснення Пленуму Верховного суду України щодо застосування порядку вирахування строків за "законом Савченко" у нього вже виходить більше 8 років. Ці роз'яснення пленуму були взяті до уваги, строки зараховані у термін покарання. Таким чином, (рішення – ред.) негайно звільнити з під варти", - сказав адвокат.

Горшколепов наголосив, що Кромськой відбув із урахування "закону Савченко" відбув 8 років і 3,5 місяці.

"Так, він відбув покарання. Навіть "із хвостиком", - сказав він.

Як повідомляв Depo.Харків, у січні поточного року Київський районний суд Харкова частково підтримав позицію прокуратури області та визнав винним 31-річного Кромського у посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України, участі у масових заворушеннях та незаконному заволодінні транспортним засобом (ч. 1 ст. 110, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 289 КК України) та призначив покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Однак під час дебатів прокурор просив призначити більш суворе покарання - 15 років позбавлення волі з конфіскацію майна. Наприкінці лютого прокуратура звернулася до апеляційного суду області з оскарженням вироку.

Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції в силі – 8 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook