ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

У Харкові із зали суду випустили терориста, який підірвав "Рошен"

Чоловік, виконуючи вказівки організатора терористичного угрупування, організував вибух біля магазину "Рошен" у Харкові

Depo.
22 листопада 2017 14:55
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, вирок зловмиснику 8 листопада ухвалив Київський районний суд м. Харкова.

За даними суду, у 2015 році до обвинуваченого звернувся чоловік, який в період з 24 грудня 2014 року по 31 серпня 2015 року був керівником одного з відділів розвідки ДУК "Правий Сектор" та мав на меті створити терористичну організацію з радикально налаштованих осіб, котрі негативно ставляться до діючої влади в Україні. У період з серпня по жовтень 2015 року він знайшов трьох громадян України, серед яких був і обвинувачений, та трьох громадян Росії, які мали такі ж погляди, та розподілив між ними обов'язки.

Організатор не знайомив членів угрупування між собою, зустрічався із ними у багатолюдних місцях у Харкові, на Донеччині, в Києві.

Зокрема, у серпні 2015 року він завербував двох громадян України, чоловіка та дружину, з якими був знайомий та часто приїздив до них у гості. Суд зазначив, що у вербовці допомогли спільні релігійні погляди організатора та чоловіка. Більше того, останній вважав зловмисника своїм "вчителем". Потім, перебуваючи у буддійському монастирі в Донецькій області, він завербував двох громадян Росії, яких знав з весни 2015 року і які також раніше були членами "Правого Сектору". У Києві він завербував ще одну росіянку, яка теж була у ПС.

Вже у Харкові він переманив до себе обвинуваченого, який також був добровольцем 15-го запасного батальйону ДУК "Правий Сектор".

У листопаді обвинувачений та організатор угрупування вивезли із зони АТО велику кількість саморобних вибухових пристроїв та бойових припасів, які потім планувалося роздати членам організації.

Після цього, ввечері 6 грудня 2015 року підсудний вчинив теракт - кинув гранату РГД-5 до воріт Київського районного суду Харкова, однак вибуху не сталося. 9 грудня вночі він кинув гранату в один із магазинів на території ТРЦ на вулиці Героїв Праці (магазин "Рошен", - Ред.).

Між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості, яку суд затвердив.

Чоловік визнаний винним у скоєнні злочинів за ст. 258-3 ч.1, ст. 15 ч.2 - ст. 258 ч.2, ст. 258 ч.2, ст. 14 ч.1 - ст. 258 ч.2 та ст. 263 ч.1 Кримінального кодексу України. За сукупністю злочинів йому призначене покарання у вигляді трьох років п'яти місяців та десяти днів позбавлення волі.

Суд постановив рахувати термін відбування покарання з 9 грудня 2015 року, період перебування під вартою до 21 червня 2017 року рахувати як один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. Таким чином у зв'язку із відбуттям покарання чоловіка звільнили з-під варти у залі суду.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові небідна біженка з Донбасу "розвела" державу на 22 тис. грн допомоги.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків