У Харкові ІТ-компанії пригрозили силовикам групами оперативного реагування

Харківські ІТ-компанії створюють групи оперативного реагування для контролю дій силовиків під час "маскі-шоу"

У Харкові ІТ-компанії пригрозили силовик…

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні під час прес-конференції заявив голова наглядової ради об'єднання компаній інформаційної сфери Kharkiv IT Claster Олександр Медовой, коментуючи проведення у вересні низки силових обшуків у харківських компаніях, у тому числі великих підприємствах ІТ-сфери.

За його словами, в Україні за останні 25 днів відбулося 4 системні перевірки та, відповідно, призупинення діяльності ІТ-компаній.

"Ми хочемо анонсувати створення мобільних груп оперативного реагування, які будуть включати в себе юристів, які будуть включати в себе адвокатів, які будуть включати в себе народних депутатів, які будуть включати в себе експертів від бізнесу. Ми хочемо дуже чітко заявити, що будь-яка схожа спроба зупинити ІТ-бізнес буде присікатися. Більше того це не тільки харківська ініціатива, це спільна ініціатива харківського кластера, львівського кластера, Асоціації крупних ІТ-компаній України та компаній, які входять до ІТ-комітету Європейської бізнес-асоціації. Це сукупна позиція бізнесу", - підкреслив Медовий.

Він висловив переконання, що перевірки компаній потрібно проводити без блокування роботи та без силових акцій, "а просто приходячи в бухгалтерію, не блокуючи роботи та не влаштовуючи хаос".

У свою чергу бізнесмен, на підприємстві якого минулого тижня також проводився обшук, Тарас Сітенко відзначив, що групи мобільного реагування з'являться до кінця поточного тижня.

"Я думаю, що вони з'являться вже найближчим часом - один-два дні. Ми отримали згоду Української асоціації юристів та Української асоціації адвокатів на роботу з нами. Найголовніше в роботі таких груп - це ідентифікація проблеми, щоб не виїжджати на будь-яку проблему, що виникає. Це спроба ввести процес у адекватний стан. Якщо є законні підстави, то дії повинні бути розумними. Якщо це вилучення одного аркушика, то має прийти одна людина, не повинно бути силового тиску на бізнес", - сказав Сітенко.

Голова "Асоціації приватних працедавців" Олександр Чумак наголосив, що мобільні групи будуть арбітром процесу слідчих дій, намагатимуться контролювати дії правоохоронців, надаватимуть поради представникам бізнесу для швидкої оцінки ситуації та реакції на дії силовиків.

Засновник Kharkiv IT Claster Едуард Рубін наголосив, що масові перевірки та обшуки IT-компаній відбуваються по всій країні, причому ці слідчі дії часто проходять безпідставно.

"Головним замовником цих дій є ті люди, які хочуть поламати інвестиційний клімат нашої країни та показати всьому світу, що в Україні працювати неможна. Ці люди є просто зрадниками. Перешкоджання підприємницькій діяльності, перевищення повноважень - це явне порушення закону", - наголосив Рубін.

Директор великої харківської ІТ-компанії "NIX Solutions", на якій 21 вересня відбувся обшук, Віктор Шальнев наголосив, що робота компанії була розблокована тільки після того, як "маскі-шоу" силовиків викликали суспільний резонанс. На його думку, тільки суспільний контроль дозволить повернути процес у законне русло.

Як повідомляв Depo.Харків, 21 вересня в харківському офісі IT-компанії NIX Solutions представники Головного слідчого управління МВС України провели обшук.

18 вересня на підприємстві кандидата в мери Харкова від "Самопомочі" Тараса Сітенка силовики провели обшук. Як стало відомо, вони намагалися вилучити документи про військовозобов'язаних осіб, які працюють на підприємстві. Сам Сітенко не пов'язує обшук із політикою.

Більше новин про життя Харкова читайте на Depo.Харків

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme