У Харкові інститут НАН, що розробляє програму техбезпеки України, недбало ставився до держтаємниці

Харківський суд наклав штраф на відповідального працівника режимно-секретного відділу Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного

Про це йдеться в опублікованій у Реєстрі судових рішень України постанові Орджонікідзевського районного суду Харкова від 13 березня, передає Depo.Харків.

Суд розглянув адміністративний матеріал за ч. 2 ст. 212-2 КУпАП (порушення законодавства про державну таємницю), складений на начальника режимно-секретного органу Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.

Згідно матеріалів справи, порушення порядку організації режиму секретності виявила комісія СБУ під час позапланової перевірки. Зокрема, були виявлені факти відсутності навчання працівників перед наданням допуску до державної таємниці; невідповідність переліку працівників, які допущені до державної таємниці, штатному розкладу тощо.

"Виявлені порушення свідчать про відсутність дієвого контролю за станом охорони державної таємниці, тобто недотримання своїх функціональних обов'язків", - йдеться в постанові.

Суд постановив визнати посадовця винним у порушенні законодавства та наклав на нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу у 510 грн.

Довідка Depo.Харків. Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України (ІПМаш) створено у 1972 році. У складі ІПМаш - 13 наукових відділів, спеціальне конструкторсько-технологічне бюро і дослідне виробництво.

При інституті сформувалися наукові школи з гідромеханіки та профілювання лопатевих систем гідравлічних машин; механіків-енергомашинобудівників; з оптимізації процесів і конструкцій турбомашин; з математичного моделювання фізичних процесів; з нетрадиційної енергетики, зокрема водневої; теплофізики в області моделювання та ідентифікації нелінійних теплових процесів.

Інститут займається оптимізацією процесів в енергетичних машинах та удосконалення їхніх конструкцій; енергозберігаючими технологіями та об'єктами нетрадиційної енергетики; прогнозуванням надійності, динамічної міцності і ресурсу енергетичного обладнання; моделюванням та комп'ютерними технологіями в енергетичному машинобудуванні.

ІПМаш НАН України - активний учасник формування "Енергетичної стратегії України до 2030 року", концепції Державної програми забезпечення технологічної безпеки в основних галузях економіки тощо. До його складу входять ННЦ ХФТІ і 8 провідних вузів Харкова.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme