У Харкові Генконсульство РФ видало команді арештованого судна "Норд" підроблені паспорти

Представники російського дипкорпусу та адвокати вдаються до обману, щоб вивезти екіпаж судна "Норд", як громадян РФ, а не України

Як передає Depo.Харків, про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написав речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

За його відомостями, сьогодні, 19 квітня, близько 6:00 двоє громадян України, членів судокоманди СЧС "Норд" обманним шляхом виїхали з України до Білорусі.

"В аеропорту "Жуляни" на рейс, що слідував до Білорусі, зареєструвалося нібито двоє громадян РФ, які на паспортний контроль пред'явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві РФ в м. Харків. Оскільки українська сторона в жодному разі не визнає документи, які видані окупаційною владою РФ в Криму, але це не розповсюджується на документи, які видані офіційно діючими диппредставництвами РФ на території України та, оскільки транскрипція прізвищ громадян в паспортах РФ відрізнялася від ідентифікаційних даних громадян України – членів суднокоманди "Норд", які містилися в базах даних, дані громадяни були пропущені через кордон та вилетіли до Білорусі", - написав Слободян.

Він зазначив, що на момент вильоту відповідних доручень від інших правоохоронних органів чи рішень судів щодо обмеження у виїзді членів суднокоманди на адресу Держприкордонслужби не надходило.

"Враховуючи те, що існують підстави сумніватися у законності видачі громадянам України – членам суднокоманди "Норд" документів, які нібито підтверджують громадянство РФ, о 15:20, під час оформлення пасажирів на рейс, що слідував до Мінська Державна прикордонна служба відмовила у виїзді ще 7 громадянам України – членам суднокоманди "Норд", які надали на прикордонний контроль аналогічні документи громадян РФ, вилучила їх та склала протоколи про чергову спробу незаконного порушення Державного кордону України. Матеріали направлені до суду", - підкреслив він.

Членам суднокоманди "Норд" в черговий раз запропоновано звернутися до органів Міграційної служби задля підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах. Про цей факт проінформовано МЗС, СБУ та інші правоохоронні органи.

Довідка Depo.Харків. 25 березня українські прикордонники в Азовському морі затримали риболовецьке судно "Норд". У Держприкордонслужбі заявили, що члени команди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Судно, зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим, йшло під прапором РФ. На його борту перебував екіпаж у складі 10 осіб. У всіх були паспорти громадян РФ.

Судно з екіпажем було відконвойоване в порт Бердянська, 30 березня на судно було накладено арешт. На затриманих членів екіпажу складено адмінпротоколи.

31 березня капітану "Норда" було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) Кримінального кодексу України.

7 квітня у Держприкордонслужбі поінформували, що вночі члени екіпажу судна "Норд" спробували залишити територію Україні через пропуску "Гоптівка" на Харківщині. Моряків намагалися вивезти до РФ автомобілями з дипломатичними номерами представники російського Генерального консульства. Під час прикордонного контролю моряки замість паспортних документів пред'явили посвідки на повернення до РФ. На них склали адмінпротоколи та повернули в Україну.

Уночі 9 квітня члени екіпажу "Норда" намагалася перетнути адмінмежу через "Чонгар", але українські прикордонники знову їх не пропустили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook