У Харкові депутату облради Кононенку оголосили підозру через махінації на 400 млн грн (ВІДЕО)

У Харкові депутат облради підозрюється в земельних оборудках за так званою "кооперативною схемою"

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області.

За відомостями прокуратури, слідче управління прокуратури Харківської області проводить досудове розслідування за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України. Йдеться про незаконне заволодіння чужим майном за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та легалізацію доходів, отриманих незаконним шляхом.

У рамках кримінального провадження оголошено про підозру 50-річному депутату Харківської обласної ради. За попередніми даними слідства, депутат став одним із співзасновників обслуговуючого кооперативу, до статутних документів якого внесли недостовірні відомості про мету створення. "На папері" обслуговуючий кооператив мав "забезпечити житлом (будівництво житла) членів кооперативу".

Насправді землю, яку абсолютно безкоштовно отримали кооперативники від Харківської міськради, розділили на ділянки по 0,2 га та розпродали під приватну забудову. Збитки громаді склали понад 400 млн. грн.

Після оголошення підозри фігурант кримінального провадження виїхав до Російської Федерації. У зв'язку з цим прокуратурою Харківської області направлений повний пакет документів для звернення до Інтерполу з метою оголошення підозрюваного у міжнародний розшук. Досудове розслідування триває.

Власні джерела Depo.Харків у правоохоронних органах Харківщини повідомили, що підозра була оголошена депутату Харківської обласної ради Альберту Кононенку.

Згідно з декларацією за 2017 рік, родина Кононенка володіє трьома квартирами в Харкові, а також квартирою (вартість 3,6 млн грн) та машиномісцем в Києві. Крім цього, у власності депутата є недобудовані квартира та два паркомісця в Харкові.

Подружжя Кононенків задекларували шість годинників елітних марок і шість статусних автомобілів. Згідно декларації, Кононенко є членом обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Сонячне містечко" (ОК "ЖБК" "Сонячне містечко").

У 2017 році Кононенко отримав 38,4 тис. грн зарплати у благодійному фонду "Слобожанщина". Однак депутат дав у борг 4,01 млн дол., 850 тис. євро, майже 300 тис. грн, підписав угоду поруки на 28 млн грн, борг у будівництві – 323,9 тис. дол., позика – 760 тис. дол., 1,23 млн грн.

Довідка Depo.Харків. Альберт Кононенко народився 17 березня 1968 року. Закінчив економічний факультет Харківського національного університету імені В. Каразіна та Національну юридичну академію імені Я. Мудрого. 25 жовтня 2015 року обраний депутатом Харківської обласної ради від партії "Відродження". Член постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин і природокористування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook