ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові чекають напливу фальшивих євро із Києва

В Україні з'явилося багато фальшивих купюр, номіналом у 200 і 500 євро
Depo.
9 квітня 2015 09:45
ФОТО: depo.ua

Попередження про те, що в Києві з'явилися підробки, днями розмістив в соцмережах харківський підприємець, повідомляє "Вечірній Харків", передає кореспондент Харків.depo.ua.

Причому, пише він, фальшиві купюри настільки високої якості (наявність водяних і об'ємних знаків, голограми), що їх неможливо розпізнати "неозброєним оком".

"Цю інформацію на власному форумі розмістили київські міняйли. Хлопці працюють з великими сумами валюти і ці гроші крутяться не тільки по Києву - приїжджають люди з інших міст, купують. Таким чином фальшивки цілком можуть виявитися і в Харкові. Ось вони один одного і попереджають, - розповів бізнесмен. - Так що це може торкнутися і харків'ян, які обмінюють валюту, особливо поза банком. Навіть незважаючи на те, що 200 і 500 євро - досить великий номінал, який, здавалося б, не у великому ходу у простих людей. І тим не менше в зв'язку з тим, що зараз крос-курс євро опустився (якщо рік-півтора тому за одне євро просили майже півтора долара, то зараз - 1,1-1,07 $), багато хто став переводити свої заощадження в євро . А оскільки обміняти велику суму в банку сьогодні проблематично, люди йдуть на чорний ринок, де їх і можуть чекати такі "сюрпризи".

Якщо підроблена купюра все ж потрапила в руки, варто поводитися вкрай обережно - в Кримінальному кодексі передбачена стаття не тільки за виготовлення і перевіз фальшивих грошей, а й за їх збут.

"Якщо у клієнта виявлені сумнівні банкноти, касир банку повинен повідомити про це в міліцію, - пояснив заступник директора харківського управління одного з українських банків Віталій Лесик. - Гроші вилучаються в обмін на касовий ордер, скріплений підписом і печаткою працівника банку, який прийняв банкноти на експертизу, а також довідку про вилучення банкноти для дослідження. Визначати, фальшива купюра чи ні, буде територіальне управління НБУ. Потім банк зобов'язаний проінформувати клієнта про результати експертизи і ознайомити під розпис з відповідним актом. Якщо банкноти виявилися справжніми, їх сума повністю відшкодовується. Фальшиві банкноти передаються в МВС, а збиток, понесений їх власником, не компенсується".