У харківському шпиталі з початку року допомогли 1,6 тисячам пораненим

Залишається високою кількість поранених в зоні АТО, які мають осколкові ушкодження
Depo.
28 жовтня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua
У харківському шпиталі з початку року допомогли 1,6 тисячам пораненим
У харківському шпиталі з початку року допомогли 1,6 тисячам пораненим

Як повідомив Depo.Харків начальник клініки ушкоджень Військово-клінічного медичного центра Північного регіону Олександр Бородай, цього року спостерігається тенденція зменшення кількості поранених. Якщо у 2014 році через травмотологическое відділення пройшли трохи більше 1,8 тис. чоловік, у 2015 році - 2,1 тис., то з початку нинішнього року - близько 1,6 тис. поранених.

"Залишається високим кількість поранених, які мають осколкові ушкодження. Збільшилася кількість вибухових поранень - зокрема, травмування кисті, що пов'язано, мабуть, з якимось елементом диверсійної роботи, що з'явився останнім часом.... Це розтяжки, це якісь вибухові предмети, що підкидаються",- сказав Бородай.

За його словами, якщо спочатку війни з зони АТО до шпиталю надходили у більшості хворі з первинними пораненнями, яких евакували безпосередньо із зони бойових дій, то зараз невідкладна допомога пораненим надається безпосередньо поблизу лінії розмежування. А у харківському шпиталі вони проходять лікування вже на етапах відновлення.

За останні півтора тижня до травматології надійшли троє військовослужбовців, які отримали важкі поранення. У двох з них травмовані нижні кінцівки, ще в одного - вибухове поранення кисті.

"Їхній стан на момент надходження до нас був середньої ступені важкості, а насьогодні вже - задовільний. Я думаю, поставимо хлопців на ноги, місяців за 4-6 вони відновляться та будуть ходити. А от хворому, у якого ушкодження кисті, ще знадобиться декілька реконструктивно-відновлювальних операцій", - сказав Бородай.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків