У Держбюджет на 2019 рік не закладено жодної антикризової програми, - Тарута

Держбюджетом на 2019 рік закладено погіршення якості життя українців

У Держбюджет на 2019 рік не закладено жо…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації політичної партії "Основа", такої думки дотримується лідер ПП "Основа" Сергій Тарута.

"Держбюджетом на 2019 рік закладено погіршення якості життя українців та продовження еміграції наших громадян в Польщу та інші країни. У новому бюджеті не закладено жодної антикризової програми. Це бюджет не розвитку, а остаточного "доїдання країни". Нам потрібен антикризовий бюджет, який дозволить розвивати економіку з темпом не нижче 10-15%", - вважає Тарута.

Політик наголошує, що високих стандартів життя громадян неможливо досягти без динамічного розвитку економіки країни. На переконання Тарути, нинішній мізерний ріст економіки на рівні 3% не дозволяє подолати бідність в Україні. Ситуація ускладнюється високим рівнем інфляції в країні. Крім того, зазначив він, Україна - найбільш злиденна в Європі.

На 2019 рік соціальні стандарти в Україні встановлено неприпустимо низькі. Законом про новий Держбюджет мінімальна зарплата з 1 січня визначена на рівні 4173 грн. Розмір фактичного прожиткового мінімуму в цінах листопада 2018 роки для працездатних громадян встановлений урядом на позначці в 4313 грн (з урахуванням обов'язкових платежів) (офіційний прожитковий мінімум, встановлений в Держбюджеті-2019 з 1.1.2019 р - 1853 грн). Такі стандарти - це продовження тиражування бідності в Україні.

Мінімальна зарплата в Україні повинна відповідати двом фактичним розмірами прожиткового мінімуму, впевнені в "Основі". У цінах листопада 2018 року ця зарплата відповідає 8626 грн (за розрахунками Мінсоцполітики). Ні на мінімальну зарплату, ні на прожитковий мінімум - навіть фактичний, не кажучи вже про офіційне "розрахунковому", насправді прожити зараз неможливо.

Одне з найважливіших програмних положень партії "Основа" говорить: люди праці в Україні повинні гідно заробляти і жити. Цільовий показник середньої зарплати - 20-25 тис. грн.

"Зарплати в Україні повинні відповідати рівню доходів в країнах Східної Європи. Зараз середні зарплати в Польщі, Словаччини та Угорщини складають 660-750 євро на місяць. Тому в Україні наші найближчі цільові показники - забезпечити протягом трьох років рівень зарплати в 20-25 тис. грн і пенсії - в 10-15 тис. грн", - каже лідер партії "Основа".

За січень-листопад 2018 року середньомісячна зарплата в Україні склала 8711 грн. (згідно з офіційною статистикою). У сфері освіти і охорони здоров'я середня зарплата не досягла і 7 тис. грн.

Високі доходи населення не можна встановити за примхою або за наказом уряду. Для цього повинні бути економічні підстави. А без перезавантаження всієї системи влади в Україні і реалізації нової економічної політики неможливо досягти істотного поліпшення добробуту жителів країни.

Економічна програма партії "Основа" передбачає стрімкий розвиток України і створення 2 мільйонів робочих місць з гідною зарплатою. Підприємствам, які закрилися в 2014-2018 роках, будуть виділені безвідсоткові кредити на відновлення виробництва. На роботу зможуть повернутися мільйон людей. Успішно розвиваються підприємствам будуть виділені довгострокові дешеві кредити на розширення виробництва. Це дозволить створити ще мільйон нових робочих місць.

"Два мільйони робочих місць - обґрунтована цифра. При виведення американської економіки з рецесії за 2010-2016 роки були відкриті рекордні 22,3 млн вакансій. Ми зобов'язуємося створювати нові робочі місця з розрахунку одна додаткова вакансія на кожні 9 економічно активних українців. І зробимо це за рахунок відновлення ефективних виробництв і створення перспективних нових. Ми створимо 2 мільйони робочих місць і країна запрацює!"- впевнений лідер партії "Основа" Андрій Ніколаєнко.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme