ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У центрі Харкова з'явився "українсько-німецький" мурал (ФОТО)

У центрі Харкова створили мурал на честь 25-тої річниці українсько-німецьких дипломатичних відносин і 27-річчя побратимських відносин між Харковом і Нюрнбергом

Depo.
14 листопада 2017 09:28
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, мурал з'явився на будівлі по вул. Пушкінській, 28. Він має назву "Die offene tür" ("Відкриті двері").

За даними мерії, у конкурсі на створення муралу перемогли харківські автори і художники - Олексій Постульга, Олексій Філіппов та Денис Стадник.

На картині зображений олень, який лежить під Деревом життя. Образ оленя пов'язаний з Деревом через схожість його рогів з гілками. Вище написані слова німецького художника родом з Нюрнберга Альбрехта Дюрера: "Немає ніяких ключів від щастя. Двері завжди відкриті".

"Будинок по вулиці Пушкінській, 28 був обраний для картини не просто так. Раніше вулиця носила назву Німецької, а навпроти будинку №23 стояла німецька євангелічно-лютеранська церква - кірха. Будівлю в південно-німецькому стилі побудували в 1913 році, а в 1958 році її було зруйновано", - сказано в повідомленні.

Як розповів Генеральний консул ФРН у Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, ця кірха стала свідком участі німців у розвитку Харкова. На вулиці Німецькій жили німецькі професори, викладачі Харківського університету, підприємці, які приїжджали до міста

"Мурал у цьому історичному місці покликаний нагадати наступним поколінням про творчість Дюрера, про зв'язок різних країн Європи, їхніх культур, про те, що Харків і Нюрнберг пов'язує дипломатична дружба. Історичне усвідомлення породжує прагнення до будівництва сучасної України", - сказав Мессінгер.

Як повідомляв Depo.Харків, раніше у Харкові відомі болгарські художники Arsek & Erase намалювали мурал висотою 14 метрів.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків