Туреччина призупинила програму репатріації турків-месхетинців із України, - джерело

Із Харкова призупинена програма відправки до Туреччини турків-месхетинців, котрі мешкали на Донбасі
Depo.
12 жовтня 2016 12:20
ФОТО: depo.ua
Туреччина призупинила програму репатріації турків-месхетинців із України, - джерело
Туреччина призупинила програму репатріації турків-месхетинців із України, - джерело

Про це кореспондентові Depo.Харків повідомило поінформоване джерело у дипломатичному корпусі Туреччини.

За відомостями співрозмовника агентства, останній рейс із 115 турками-месхетинцями на історичну батьківщину відправили 1 червня 2016 року з міжнародного аеропорту "Харків". Наступна відправка планувалася на серпень 2016 року, однак не відбулася.

"Вони ухвалили рішення, що через спробу військового перевороту в країні, зараз не час проводити ці заходи", - сказав співрозмовник.

Він також звернув увагу на те, що уряд Туреччини рекомендував продовжити у країні надзвичайний стан через спробу військового перевороту.

Як повідомляв Depo.Харків, у Туреччині невдала спроба військового перевороту сталася в ніч з 15 на 16 липня. У зв'язку зі спробою перевороту не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.

3 жовтня, стало відомо, що парламент Туреччини затвердив рішення уряду про продовження режиму надзвичайного стану в країні терміном на три місяці. Режим надзвичайного стану продовжується, починаючи з 1:00 19 жовтня 2016 року.

Довідка Depo.Харків. Наприкінці 2015 року уряд Туреччини розпочав репатріацію турків-месхетинців, які проживають на території східних областей України. Загалом до міста Ерзинджан на сході Туреччини будуть репатрійовані близько 5 тисяч осіб. До літа 2016 року Туреччина репатріювала більше 1 тисячі турків-месхетинців.

У середині січня 2015 року 178 етнічних поляків, які проживали на Донбасі, вилетіли з Харкова до Польщі. Евакуацію проводив МЗС Польщі.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків