Цитрусові плантації та гетьманська столиця: Куди поїхати чи полетіти на різдвяну відпустку із Харкова

У Харківській області та за її межами є чимало цікавинок, які варто відвідати у новорічні та різдвяні свята

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Цитрусові плантації та гетьманська столи…
Площа Свободи в Харкові / Фото: Харківський вимір

Різдвяно-новорічні свята – ідеальний час для родинного відпочинку і зустрічей із друзями. Цього року на українців чекають аж три триденні вікенди поспіль, тому буде час на близькі і не дуже подорожі. А якщо комусь пощастить піти у зимову відпустку, то й за кордон можна з’їздити. Оригінальні ідеї різдвяно-новорічних подорожей – у матеріалі Depo.Харків.

 

Екскурсії по Харківській області

 

Технопарк "Ватутіне"

 

технопарк Ватутіне під Харковом

 

Курс молодого бійця в ігровій формі можуть пройти діти і підлітки в учбовому центрі оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. За один день гостей технопарку навчать діяти в кризових надзвичайних ситуаціях, справжні бійці-рятівники познайомлять дітей з основами пожежної, піротехнічної та рятувальної підготовки. Діти відірвуться від гаджетів і зможуть поплавати на рятувальному човні, роздивитися зсередини і зовні різні види машин ДСНС, постріляти із різних видів зброї та взяти участь у спортивному орієнтуванні.

 

Де: Селище Ватутіне Нововодолазького району Харківщини, вулиця Військова, приблизно 50 км від Харкова.

Ціна: Від 100 грн. (уточнювати додатково).

 

Цитрусовий рай

 

плантації лимонів під харковом

 

Чи бачили ви, як росте банан? А лимон, мандарин, ананас? Якщо ні, то вам варто завітати до оранжереї тропічних рослин Exotic Edem, що на Старому Салтові. Власники розплідника екзотичних цитрусових покажуть і розкажуть, як ростуть, квітнуть і плодоносять більше 50 сортів лимонів, мандарини, ананаси, банани, кумквати та багато іншого. Тут же можна придбати саджанці і черенки рослин, щоб створити "цитрусовий рай" у себе вдома. Екскурсія із тематичним частуванням триває 1,5 години. Приїхати до Exotic Edem можна як самостійно, так і замовивши екскурсійний автобус.

 

Де: Село Хотомля Вовчанського району Харківщини, вулиця Озерна, 1-В, приблизно 55 км від Харкова.

Ціна: Від 150 грн.

 

Дворянські садиби Слобожанщини

 

село Гути

 

Якщо вас приваблюють "заброшки", але Шарівка та Наталіївка звідані вздовж і впоперек, то можна завітати до дворянських садиб колишнього Богодухівського повіту. Лютовка, Писарівка, Гути, Кадниця – усі ці колишні маєтки ХІХ – початку ХХ століть поєднують мальовниче розташування (на березі озера чи біля липової алеї) та кричуща розруха, на тлі якої таблички "Пам’ятка архітектури, охороняється законом" виглядають особливо цинічно. Але під певний настрій і поціновувачам давнини варто відвідати і побачити на власні очі ці залишки колишньої розкоші.

 

Де: Золочевский і Богодухівський район Харківщини, близько 50-60 км від Харкова.

Ціна: Безкоштовно

 

Родинне екопоселення

 

екородина Буряковських

 

Родина екоактивістів Буряковських живе в селі Гришковка в 50 км від Харкова, вони побудували хату з ґрунту, не користуються газом, використовують виключно енергію сонця та вітру, і взагалі втілили у своєму екопоселенні успішні екоідеї зі всього світу. "Ми живемо там, де нам подобається, і з задоволенням займаємося тим, що корисно", – кажуть про себе Буряковські та запрошують всіх бажаючих до себе в гості.

 

Де: Село Гришківка Зміївський район Харківщини.

Ціна: Уточнювати додатково.

 

Відпочинок у котеджах

 

відпочинок у будиночках під Харковом

 

Не завжди взимку хочеться їхати на якусь екскурсію, а от відпочити на новорічні свята в затишній колибі з лазнею та шашличком мало хто відмовиться. Ми знайшли для вас гостьові двори, що лідирують по Харківщині за версією TripAdvisor і Google.

 

Гостьовий двір "ХуторЯнка"

 

Цей затишний гостьовий двір розташований у селищі Старий Салтів по сусідству з базою відпочинку "Дружба" та пляжем. На зимові свята "ХуторЯнка" пропонує своїм гостям теплу колибу з мангалом та грилем, смачний стіл та уважних господарів. Ціна – 2100 грн на день.

 

Екокурорт "Задонецька дача"

 

Дерев'яні будиночки на межі лісу в Коробових хуторах, територія, що охороняється, в будиночку – камін з теплою підлогою, у дворі – мангал – екокурорт "Задонецька Дача" пропонує своїм гостям 8 будиночків від 2500 грн/добу за двох. Відносно недалеко знаходиться відома на Харківщині Козача гора, куди можна прогулятися чи з’їздити.

 

Готельний комплекс "Сосновий бір"

 

У тому ж селі Задонецьке на лівому березі Сіверського Дінця в Коробових хуторах розташований готельний комплекс "Сосновий бір". Тут можна як зустріти Новий рік (зі спеціальною розважальною програмою), так і відпочити після основних свят. Ціни – від 1500 грн на добу за номер. Недалеко розташований гірськолижний курорт "Альпійська долина", де можна активно відпочити, катаючись на лижах і санчатах.

 

Подорожі по Україні

 

Якщо ви готові виїхати за межі Харківської області і витратити кілька годин на дорогу, для вас відкривається значно більший вибір цікавих екскурсій.

 

Тростянець (Сумська область)

 

маєток у Тростянці

 

Ще не покидаючи межі Слобожанщини, можна відвідати місто Тростянець Сумської області. Від Харкова туди їхати близько двох годин, і якщо виїхати раненько, навіть за короткий зимовий світовий день можна відвідати найкращі пам’ятки Тростянця. Це і палац Круглий двір – садиба найзаможнішого цукрозаводчика кінця XIX століття Леопольда Кеніга, якому належав весь Тростянець, а також маєток у Шарівці під Харковом. Ландшафтний дендропарк взимку, під снігом, не менш привабливий, ніж в теплу пору року. А зігрітися після прогулянки можна в Музеї шоколаду (адже саме в Тростянці виробляють шоколадки "Корона" та "Мілка").

 

Скільки їхати від Харкова: 133 км (2 години).

 

Пам’ятник мамонту

 

пам"ятник мамонту в Сумській області

 

Ще одна цікавинка з Сумської області – перший у світі пам’ятник мамонту 1841 року в селі Кулішівка. У першій половині XIX століття село належало графу Юрію Головкіну, який опікувався Харківським університетом. Восени 1839 року граф розпочав будівництво винокурні – спиртово-горілчаного заводу. Його робітники, копаючи фундамент, знайшли величезні кістки. Головкін був освіченою людиною, тому сповістив про знахідку професора медицини Харківського університету Івана Калініченка. Вчені приїхали і розкопали тут два повні кістяки степових мамонтів, а також шерстистого носорога, великорогих оленів та диких коней льодовикового періоду. Вчені кажуть, що тут, мабуть, була стоянка первісних людей епохи пізнього палеоліту. На честь цієї знахідки в 1841 році Головкін наказав встановити на цьому місці пам’ятник мамонту, який і досі можна побачити в селі Кулішівка.

 

Скільки їхати від Харкова: 252 км (3,35 год.).

 

Конотоп

 

музей авіації в конотопі

 

У Конотопському музеї авіації можна не лише роздивитися гвинтокрили і літаки зовні, але й залізти в кабіну, покрутити штурвал і відчути себе справжнім пілотом, що особливо привабливо для дітей. Також вражає відвідувачів підземний командний бункер.

 

Скільки їхати від Харкова: 332 км (4,44 год.).

 

Батурин

 

мури в Батурині

 

І раз вже ви дісталися Конотопу, просто неможливо не заїхати у "гетьманську столицю" України – місто Батурин, що вже відноситься до Чернігівської області. Від Конотопа до Батурина якихось 30 км. Видатні козацькі гетьмани Іван Самойлович, Іван Мазепа, Кирило Розумовський та Дем'ян Многогрішний жили в Батурині. Сьогодні тут розташований Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", що складається з 42 об’єктів козацької епохи, серед яких палац Кирила Розумовського та його усипальниця у Воскресенській церкві, цитадель Батуринської фортеці, будинок генерального судді Василя Кочубея та багато інших цікавинок.

 

Скільки їхати від Харкова: 363 км (5,15 год.). Від Конотопа – 30 км (30 хв).

 

Закордонні подорожі

 

Якщо Харківщина, Слобожанщина чи Україна вже добре звідані і душа бажає чогось більш віддаленого, а час, фінанси та вакцинний паспорт дозволяють, можна на свята злітати і за кордон, адже саме в Європі на Різдво незабутня казкова атмосфера – з ярмарками у центрі міста, вертепами та ілюмінацією.

 

Краків

 

площа Ринок у Кракові

 

Краків занесений у перший список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, він має багату історію і архітектуру, а також відомий своїми гастрономічними традиціями. А Різдво в католицькій Польщі – це завжди велика значна подія. У святкові дні життя вирує на Ринковій площі міста: ярмарок із традиційними смаколиками приваблює туристів, тут можна покататися на кінному візку та дочекатися знаменитого краківського трубача на вежі Маріацького костелу.

 

Ціни на квитки: У Краків із Харкова можна злітати від 860 грн.

 

Прага та Чеський Крумлов


панорама Чеського Крумлова

 

Ще одне місто, яке обов’язково треба відвідати на Різдво – це Прага. У цьому давньому атмосферному місті кожен знайде собі щось до смаку: Староміська ратуша з астрономічним годинником, прогулянка на кораблику по Влтаві зі святковою вечерею, солодкі празькі трендлики на ярмарковій площі, різноманітні екскурсії містом – вам покажуть містичну Прагу, Прагу тамплієрів, масонів і алхіміків, навіть пивну Прагу.

 

Якщо ж Прагу ви вже бачили, обов’язково слід з’їздити у невеличке містечко Чеський Крумлов (2,5 години від Праги) – одну з головних середньовічних пам'яток Чехії. Середньовічний замок на березі річки Влтава оточений лабіринтом звивистих алей, вузькі вулички вкриті бруківкою, а в кожному будиночку крамничка з чеськими сувенірами та смаколиками. Це маленьке містечко дихає давниною і несе на собі відбиток минулих століть.

 

Ціни на квитки: Долетіти до Праги з Харкова можна лише через Київ, ціна на переліт стартує від 3,5 тисяч гривень в обидва боки.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme