Йому навіки там 15: Чому харківські музиканти записали пісню про загиблого в теракті школяра

"Даніна пісня" – cаме таку назву носить кліп, присвячений пам'яті п'ятнадцятирічного школяра Данила Дідіка, який загинув 22 лютого 2015 року в страшному теракті біля харківського Палацу спорту

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Йому навіки там 15: Чому харківські музи…

Підліток брав активну участь у громадському житті міста, підтримував його патріотичні та фанатські рухи. Він загинув внаслідок теракту 2015 року під час Маршу єдності. Того страшного дня, окрім Дані, було вбито ще трьох людей.

Пісня написана фронтменом харківського гурту "Папа Карло" Василем Рябком спеціально для проекту "Так працює пам'ять", ініційованого журналістом та письменником Русланом Горовим. Він має на меті привернути увагу до пам'яті Данила Дідіка. Проект передбачає створення нових пісень і каверів, які відтепер будуть асоціюватися виключно з Данею. Для однойменного альбому свої пісні вже представили такі українські гурти, як "Kozak System", "Брати Гадюкіни", "Широкий Лан", "TaRuta", "Ярмак", "Без Обмежень".

Не залишилися осторонь і харківські виконавці. Тим більше, що для них це історія особиста – деякі з них були на тому марші, співали там гімн, особисто знали когось із загиблих. До виконання "Даніної пісні" приєдналися музиканти гурту "Папа Карло", співака, письменники Борис Севастьянов, Місько Барбара, Микита Рубченко, Павло Савельєв, Яна Заварзіна, Марко Терен та Ірина Бондаренко. Презентація кліпу відбулася 23 серпня.

"Я побачив пост Руслана Горового і буквально одразу ж вирішив взяти в цьому участь, – розповів Рябко. – Після розмови з ним я сів і написав пісню в загальних рисах – два куплети та приспів – за 10-15 хвилин. Я не знаю, ніби хтось її надиктував. Ми з нашими музикантами були там присутні. Там навіть моя дружина була з друзями. І я, зрозуміло, там був. Усі ці події ми добре знаємо. Тому пісня якось сама написалася".

За словами Рябка, він швидко зміг знайти учасників проекту. Музикант просто зателефонував своїм друзям – і вони відгукнулися на цей заклик. Що стосується кліпу до "Даніної пісні", то він створювався в доволі обмежені терміни. За два дні відбувся запис пісні, а паралельно пройшла підготовка самого відео.

"По всій країні багато хто пам'ятає героїв минулих воєн, – розповів учасник проекту Борис Севастьянов. – Але ще не для всіх громадян України зрозуміло, що п'ятий рік триває війна. І що в нас є нові загиблі герої, яким треба віддавати шану пам'яті. Людина живе доти, доки її пам'ятають. Тому, звичайно, треба нагадувати про це, треба, щоб пам'ять про цих людей жила якомога довше. І через такі акції люди все більше дізнаються подробиці, дізнаються про нових героїв. Це дуже нескладний кліп. Бо було дуже обмаль часу. Мені він подобається – це хороше відео. Ми не встигли зробити його з дуже дорогими ефектами. Такої задачі навіть не було. Кліп простий, але він дуже душевний. Мені здається, що у всіх таке враження буде".

"Ми хотіли сказати, що Даня з нами, що він дивитися зверху на нас, – наголосив Рябко. – І нам не повинно бути соромно перед ним. Там, наверху. От що ми хотіли сказати".

За його словами, презентація "Даніної пісні" має дві мети. По-перше, це ще один заклик назвати 11-ту школу Харкова іменем Данила Дідика. Юний харків'янин здобував освіту саме там. Ця ідея була підтримана, зокрема, учнями та вчителями закладу, хоча директорка висловлювалася проти. По-друге, це ще вшанування пам'яті Данила. Як зазначив музикант, уже сьогодні спогади про тогочасні події починають стиратися, вони стають далекими та невиразними. І через 15 років багато хто взагалі забуте про те, що відбувалося в Харкові під час Революції Гідності та на початку українсько-російської війни. А цього допускати не можна. 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme