Третина харківських товарів експортується до країн ЄС

У січні-березні Харківська область експортувала товарів на 275,1 млн доларів, імпортувала – на 402,6 млн доларів

Третина харківських товарів експортуєтьс…

Про це Depo.Харків повідомили у ГУ статистики в Харківській області.

За даними управління, порівняно із січнем-березнем експорт зменшився на 1,8%, імпорт збільшився на 3,8%. Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 135 країн світу.

Експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 82,3 млн доларів та збільшився порівняно з січнем-березнем 2018 року на 10,4%. Його питома вага у загальному обсязі експорту товарів області складала 29,9%.

Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари на територію Росії – 18,6% від загального обсягу, Єгипту – 9,2%, Японії та Польщі – по 5,6%, Білорусі – 4,6%, Індії – 3,9%.

Основу товарної структури експорту складали готові харчові продукти – 21,7%, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання – 20,1%, продукти рослинного походження – 13,4%.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 127,3 млн доларів та збільшився проти аналогічного періоду попереднього року на 2,5%. Частка країн ЄС у загальному обсязі імпорту товарів складала 31,6%.

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю – 24,5%, Росії – 13,3%, Німеччини – 6,3%, США – 4,7%, Італії та Туреччини – по 4,4%, Польщі та Нідерландів – по 3,6%.

Основними товарами, що імпортувалися, були машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання – 20,3%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 14%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 12,4%, готові харчові продукти– 8,6%, недорогоцінні метали та вироби з них – 8,4%.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області затримали пасажира рейсового автобусу, який погрожував підірвати гранату. 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"