ТОП-10 номінантів на премію “Оскар 2022”: Чи варто дивитися хоч щось із цих фільмів? (ФОТО)

Поради харків’янам відносно найгучніших номінантів на "Оскар 2022"

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
ТОП-10 номінантів на премію “Оскар 2022”…

8 лютого 2022 року Американська кіноакадемія оголосила номінантів на найпрестижнішу кінопремію року "Оскар 2022", вручення якої відбудеться 27 березня в театрі "Долбі" в Голівуді. Останні роки рейтинг кінопремії стрімко падає. І винна в тому не тільки пандемія коронавірусу, через яку минулорічна церемонія взагалі пройшла через Zoom, а й соціально-ідеологічна повістка, яка втручається у мистецтво, знищуючи його. Расові та гендерні квоти, що де-факто і де-юре запроваджуються у кінематографі, довгий перелік тем, які зараз "не комільфо" піднімати і, навпаки, ті, які можуть гарантовано принести авторам золоту статуетку, навіть якщо цей фільм подивиться півтора десятка глядачів, - все це призводить до серйозного занепаду кінаматографа. Багато глядачів та критиків відзначають, що часто оскарівська номінація є скоріше антипорадою: "Не дивися це!".

Depo.Харків пропонує оглянути ТОП-10 фільмів, що були номіновані на "Оскар 2022" і вирішити, чи варто їх дивитися.

"Трагедія Макбета" (The Tragedy of Macbeth)

  

Це чергова екранізація знаменитої шекспірівської трагедії від режисера Джоела Коена - одного з відомих братів-режисерів, що подарували нам "Фарго", "Великого Лебовські" та багато інших кримінально-сатиричних драм у своєму впізнаваному стилі. В новому фільмі Коена короля Макбета грає Дензел Вашингтон, а його підступну дружину леді Макбет - Френсіс МакДорманд. Глядачі і критики відзначають турботливе ставлення до першоджерела і чудову акторську гру, а к мінусам стрічки відносять надмірну холодність і відстороненість оповіді.

3 номінації на "Оскар"

Вердикт: Дивитись тільки палким прихильникам Шекспіра, Коенів, Вашингтона чи МакДорманд. Решті можна пропустити.

"Coda: У ритмі серця" (Child of Deaf Adults)

Українські прокатчики вирішили зробити назву фільму більш нейтральною, щоб не "відлякувати" проблемами інвалідів наших непідготовлених глядачів. Насправді фільм має назву "Дитина глухих дорослих (або батьків)" і вона максимально точно передає зміст фільму, у якому 17-річна Рубі - єдиний член сім'ї, що чує, мріє співати, але змушена обирати між родиною і новою мрією. Це доволі затягнуте кіно з надпростим вторинним сюжетом, у якому до того ж більшість сцен передано мовою жестів. Це один з тих фільмів, про які зараз не прийнято казати погано, тому всі хвалять, але мало хто дивиться.

3 номінації на "Оскар"

Вердикт: Сподобається прихильникам сентиментальних родинних мелодрам. Решті можна пропустити.

"Сядь за кермо моєї машини"

Японський фільм, який став темною конячкою "Оскара 2022" - ніхто не очікував його аж у 4-х номінаціях. Цей фільм за оповіданням Харукі Муракамі про японського режисера, який на тлі безлічі несподіваних смертей, що стаються навколо нього, ставить чехівського "Дядю Ваню" для театрального фестивалю у Хіросімі. Тягучий, похмурий, песимістичний 3-годинний фільм подужають не всі.

4 номінації.

Вердикт: Сподобається прихильникам Муракамі та японського кіно. Решті можна пропустити.

"Алея жахів" (Nightmare Alley)

Нуарна драма режисера Гільєрмо дель Торо ("Лабіринт Фавна", "Форма води") в атмосфері 40-х років минулого сторіччя, похмуре та стильне кіно з зірками першої величини: Кейт Бланшетт, Бредлі Купером, Уіллємом Дефо, Тоні Коллєтт, Руні Марою та іншими. Критики вже встигли назвати "Алею жахів" одним з кращих фільмів нового року. Сценарій - слабке місце цього фільму. Сильне місце - візуал, антураж, акторська гра.

4 номінації.

Вердикт: Можна спробувати: піти чи заснути завжди встигнете.

"Не дивись вгору" (Don't Look Up)

Леонардо ді Капріо, Меріл Стріп, Кейт Бланшетт, Тімоті Шаламе та інші у новому фільмі майстра соціальних та політичних драм Адама МакКея - під кінець 2021 року стрімінговий гігант Netflix потішив глядачів гостросоціальною сатирою на нашу сучасність, яка нікого не залишила байдужим. Тут була або любов, або ненависть.

4 номінації.

Вердикт: Варто подивитись, щоб дізнатись, любов чи ненависть.

"Король Річард" (King Richard)

Фільм, у якому Уілл Сміт - знаменитий борець за права темношкірих у кіно - грає батька теністисток Серени та Вінус Вільямс. Висуванням цього фільму на "Оскар" кіноакадеміки хотіли догодити і темношкірим, і Серені Вільямс, тому що художні якості фільму слабенькі. Кіно сприймається як правильна агітка, що зараз на часі.

6 номінацій.

Вердикт: Можна пропустити.

"Вестсайдська історія" (West Side Story)

Стівен Спілберг з юності мріяв перезняти культовий для Америки бродвейський мюзикл 1957 року "Вестсайдська історія" - "Ромео і Джульєтта" в антуражі протистояння нью-йоркских банд середини минулого століття. І ось Спілберг здійснив свою мрію. Для нас цей мюзикл культовим не є, тому відгуки глядачів та критиків прохолодніші, ніж західних. До сильних сторін стрічки відносять яскравість костюмів, видовищність та приємну музику, до слабких - вторинність та ретро-наліт.

7 номінацій.

Вердикт: Дивитись, якщо любите мюзикли і романтичні історії.

"Белфаст" (Belfast)

Кеннет Брана, режисер і актор ірландського походження, розповідає локальну автобіографічну історію про життя сім'ї протестантів у Белфасті (Північна Ірландія) з погляду їх 9-річного сина Бадді на тлі заворушень у Белфасті, що відбувалися у 1969-1970 рр. "Белфаст" є фаворитом нагородного сезону і, ймовірно, отримає пару "Оскарів", проте він вийшов таким нудним, що не кожен досидить до кінця, тим паче що заворушення, показані у фільмі, ну надто вже локальні і нашу українську душу аж ніяк не бентежать.

7 номінацій.

Вердикт: Можна пропустити.

"Дюна" (Dune)

"Дюна" стала срібним призером "Оскару" за кількістю номінацій (10 штук, хоча більшість технічних). Режисер Дені Вільнев замахнувся на створення нового всесвіту по типу всесвітів "Володаря перснів" чи "Зоряних війн". Його амбітний план спрацював - режисеру вдалося перенести масштабні події фантастичного роману Френка Герберта 1965 року (роману, яким, до речі, дуже надихався Джордж Лукас при створенні своїх "Зоряних війн") на великі екрани так, щоб і фанати книг були задоволені, і широкий загал глядачів, не знайомих з першоджерелом, не відлякати. "Дюна", безумовно, стала найяскравішою прем’єрою пари останніх пандемічних років, зібравши у світовому прокаті близько 400 млн доларів. З такими зборами другу частину чекати вже недовго.

10 номінацій

Вердикт: Дивитися, тому що на наших очах народжується велика кінофраншиза.

"У руках пса" (The Power of the Dog)

Беззаперечний лідер за кількістю номінацій (12 штук, і більшість - в основних) - фільм режисерки Джейн Кемпіон (вона вже має "Оскар" за драму "Піаніно" 1993 р.), у якому Бенедикт Камбербетч грає власника ранчо нетрадиційної орієнтації. Тягуче, повільне кіно з великою кількістю пейзажних кадрів та меланхолійною музикою - його треба дивитись тільки добре виспавшись - нагадує "Горбату гору". І хоча з культового фільму 2005 року про ковбоїв-геїв пройшло вже більше 15 років, Кемпіон не пропонує на цю тему нічого принципіально нового.

12 номінацій.

Вердикт: Дивитися тим, хто обожнює Камбербетча чи "Горбату гору". Решті можна пропустити, бо це типове кіно "під "Оскар", з тих, про як ніхто нічого не пригадає вже через пару місяців.

Читати також: Найкращі фільми 2021 року: Що дивились харків’яни у році, що минув
 
"Володар перснів", "Обі Ван Кенобі", "Відьмак": 7 найочікуваніших серіалів 2022 року

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme