ТОП-10 міст з радянськими назвами, які потрібно терміново змінити

depo.ua згадав історію назв українських міст, які до сьогодні зберігають історію радянського минулого

ТОП-10 міст з радянськими назвами, які п…

Прийнятим Верховною Радою закон про заборону комуністичної символіки місцева влада зобов'язана перейменувати області, райони, міста, села, вулиці та інші об'єкти топоніміки, які мають радянські назви.

depo.ua пропонує звернути увагу на міста України, назви яких через їх прорадянське минуле мають бути замінені у першу чергу:

Дніпропетровськ

За свою довгу історію місто у центральній частині України мало багато назв. Теперішню назву місто отримало 20 липня 1926 року. З Катеринослава воно було перейменовано на Дніпропетровськ, на честь діяча комуністичної партії місцевого походження Г.І.Петровського. Петровський - радянський державний і політичний діяч, посібник Голодомору. Він повністю відкидав ідею українських націонал-комуністів про можливість існування української радянської державності.
Під керівництвом Петровського була проведена примусова колективізація села. Вилучення хліба у селян призвело до Голодомору 1932-1933 років.

Сучасні мешканці Дніпропетровську називають своє місце скороченою формою - "Дніпро" ("Днепр"). Раніше місто мало такі назви: Катеринослав, Новоросійськ, Січеслав, Краснодніпровськ.

Дніпродзержинськ

1 лютого 1936 року Кам'янське, яке до 1919 року було селом, перейменоване на Дніпродзержинськ на честь радянського державного діяча Фелікса Дзержинського. Дзержинський - політичний діяч Російської імперії, Радянської Росії та СРСР, державний діяч Радянської Росії та СРСР, професійний революціонер. Один із засновників ВЧК та організаторів "червоного терору" в Радянській Росії та на захоплених Червоною армією територіях.

Красноармійськ (Донецька область)

Станція Грішино у 1938 році отримала статус міста та назву Красноармійське. З січня 1965 починається новий етап в історії міста - воно стає містом обласного підпорядкування і отримує свою нинішню назву - Красноармійськ.
Серед минулих назв міста: Грішино, Постишєво та Червоноармійське.

Червоноармійськ (Житомирська область)

Постановою Президії Центрального Виконавчого Комітету УРСР 3-го жовтня 1935 року Пулини перейменовано на Червоноармійськ.

Артемівськ (Донецька область)

У перші роки більшовицької окупації в Бахмуті жили та працювали довголітній голова Ради Народних Комісарів УСРР В. Я. Чубар, а також один із засновників Донецько-Криворізької Радянської Республіки - Ф. Сергєєв, відомий на прізвисько Артем. В 1924 році на честь прізвиська комуніста було й перейменовано Бахмут.

Котовськ (Одеська область)

Сучасну назву місто отримало у травні 1935 р. на честь Григорія Котовського, який зробив військову і політичну кар'єру при встановленні радянської влади в Україні.

Котовський - радянський військовий та політичний діяч, командир червоноармійських загонів та з'єднань у період громадянської війни (1918-1922). Зробив кар'єру від кримінального злочинця до члена Союзного, Українського й Молдавського Центрального Виконавчого Комітету СРСР. Член Реввійськради СРСР.
До перейменування на радянський лад місто мало назви: Бірзула, Чорний Ліс.

Кіровоград

Починаючи від 10 січня 1939 року, місто має назву Кіровоград, дану на честь російського радянського політичного діяча Сергія Кірова, який за життя ніколи у ньому не був і жодним чином із ним не пов'язаний.

Кіров - радянський державний і політичний діяч. Перший секретар Ленінградського міського комітету ВКП(б) і член Політбюро ЦК ВКП(б).
У попередні роки місто мало назви: Єлисаветград, Зінов'євськ та Кірово.

Щорс (Чернігівська область)

У 1935 році Постановою ЦВК місто Сновськ перейменовано в місто Щорс на честь військового діяча періоду громадянської війни 1917-1922 років Миколи Щорса. Саме в цьому місті й народився затятий комуніст.

Раніше місто мало назву Коржівка, а згодом воно стало відомим під назвою Сновськ.

Торез (Донецька область)

16 липня 1964 місто Чистяково було перейменовано в Торез на честь діяча французької комуністичної партії Моріса Тореза.

Торез - діяч французького і міжнародного робочого і комуністичного руху, генеральний секретар Французької комуністичної партії, активний функціонер Комінтерну. Політична орієнтація - вірний сталініст.

Раніше місто мало такі назви: Олексіївка та Чистяково.

Свердловськ (Луганська область)

Отримало свою назву у 1938 році на честь революціонера Якова Свердлова. Свердлов - російський політичний і державний діяч, революціонер, більшовик. Член ЦК РСДРП (б), РКП (б). Голова ВЦВК (формальний глава РРФСР) у листопаді 1917 - березні 1919 рр.

Раніше Свердловськ мав назву Должанка. 28 травня 2009 року до Верховної Ради України був внесений на розгляд проект постанови, згідно з яким планується перейменувати місто Свердловськ на Довжанськ, але цього так і не сталося.

Червоноград (Львівська область)

Давнє місто у Львівський області, відоме завдяки центру гірничодобувної промисловості Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну, засноване в 1692 році під назвою Кристинопіль на честь дружини його засновника Кристини Потоцької поблизу поселення Новий Двір. В 1951 р. перейменовано в Червоноград.

Нагадаємо, що вчора, 9 квітня, Верховна Рада прийняла законопроект N2558 "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки", згідно якого в Україні запроваджується відповідальність за пропаганду комуністичного та нацистського режимів та публічне використання їх символіки. Також документ встановлює процедури та строки перейменування об'єктів, які носять "комуністичні" назви.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme