Тихий ворог: Як "невидима" хвороба ледь не вбила харків'янку (ФОТО)

Чим небезпечна анорексія та чому в Україні не поспішають лікувати це захворювання

Тихий ворог: Як "невидима" хвороба ледь…

Катарині Дем'яненко – 27 років. Сьогодні її вага – близько 23 кілограмів, вона має проблеми майже з усіма внутрішніми органами. Дівчина страждає рідкісним захворюванням – анорексією та понад усе хоче жити. Історія родини Дем'яненко – це 4,5 роки боротьби за життя в умовах, коли тебе навіть не визнають хворим.

Відмова у роботі

Мати дівчини Наталія розповідає, що проблеми почалися, коли випускниця факультету міжнародних відносин не змогла знайти роботу. В центрі зайнятості дівчині відмовили, сказавши, що фахівці-міжнародники нині не потрібні, та порадивши пошукати роботу деінде.

"Донька повністю "пішла в себе". Видалила усі контакти, відмовилася від спілкування по телефону й інтернету з друзями, перестала виходити на вулицю, спати ночами. А головне – вона почала обмежувати себе в їжі, стрімко худнути. Коли вона вже мала масу 42 кг, а її зріст 167 см, я забила тривогу, почала викликати лікарів", - зізнається жінка.

Мама, я не хвора

Стурбована мати почали оббивати пороги медзакладів. Та лікарі проблеми не побачили, назвавши жінку "занадто турботливою мамою". Увесь цей час Катя продовжувала худнути. Вона перестала спати, а її раціон на день міг складати шматок яблука, та й той дівчина не їла, а ховала по закутках квартири. Із друзями вона не спілкувалася. Про проблеми дівчини вони навіть не здогадувалися.

"Катя ніколи не була повною, не мала проблеми з фігурою - звичайнісінька дівчинка, може, не дуже спортивна, але розумна, у навчанні завжди була молодцем. Характер у неї дуже спокійний, можна навіть сказати, що вона дівчина боязка. Близьких друзів у класі в неї не було, але до неї добре ставилися всі хлопці, ніяких знущань або булінга в її бік не було. Ніхто з нашого класу не знав, що з нею сталося лихо, поки не прочитали про Катю у ЗМІ. Ми всі бачили її фото в мережі після школи, але ніхто і подумати не міг, що ця худорба - це хвороба. Можливо, знай я в той час про анорексію більше, може бути могла б чимось допомогти Каті або щось зробити для неї - не можу викинути це з голови", - розповідає однокласниця дівчини Марія.

Лікування без результатів

Госпіталізувати доньку Наталія змогла лише минулого року. Та перебування в трьох українських лікарнях результату не дало – дівчина продовжувала втрачати вагу.

"Психіатрична лікарня №3 мою дочку розмістила у реанімації наркологічного відділення. Туди зі всього міста звозять п'яниць, наркоманів та безхатьків. Там їх відкачують, б'ють, приводять до нормального стану. Оскільки дверей там немає, то весь цей жах спостерігала, нюхала і слухала моя дитина, внаслідок чого втратила ще 2 кг ваги", - зізнається жінка.

Вона писала листи до МОЗу, зверталася до профільних департаментів, депутатів. Все марно. У відповідь – лише відписки. Після розголосу у мережі допомогти жінці взялися волонтери. Вони знайшли клініку в Москві. Там лікують розлади харчової поведінки. Але пенсіонерці з хворою донькою на руках одразу показали рахунки – 6 тисяч доларів на місяць. "Мені нічого не залишалося. Назад я могла її не довезти. Я підписала угоду", - каже Наталія.

Уже після з'ясувалося, що оплачуватиме рахунка жінка сама. Благодійний фонд лише оголосив збір коштів. Нині Катя у московській клініці. Лікарі ввели її у медикаментозний сон. Вони запевняють – допомогти можна, але реабілітація триватиме довго. Тож родина Дем'яненко та друзі Катарини шукають гроші на лікування.

Що таке анорексія

Анорексія – розлад харчової поведінки. Це психічне захворювання, яке характеризується відсутністю апетиту та наполегливим бажанням схуднути.

Ще років 30 тому вчені вважали, що нервовою анорексією страждають близько 2-3% населення Землі. Через 10 років кількість хворих зросла вдвічі. А результати останніх досліджень показують, що в наш час це захворювання зустрічається вже у 16-20% людей.

Медики кажуть - хворі буквально одержимі бажанням схуднути. Своє тіло і вагу хворі сприймають викривлено. Вони вважають себе дуже товстими, дуже сильно переживають із цього приводу. Найчастіше захворювання зустрічається у дівчат підліткового віку. За даними ВООЗ, сьогодні анорексією страждає кожна 2 дівчина зі 100. Вікова група - від 12 до 24 років.

Як вберегтися

Медики радять слідкувати за вагою дітей. При розладах харчової поведінки хворі не визнають проблеми, поки стан не буде критичним і не виникне загроза життю. Тож якщо дитина різко схудла, треба одразу встановити причину. Якщо за півроку людина втратила близько 30% своєї ваги, потрібна термінова госпіталізація. Найголовніше, кажуть психіатри, вмовити хвору людину почати лікуватися.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme