ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Терористична загроза з Росії: Сусіди заявляли про мінування об'єктів Харківщини більше 2 тисяч разів

У Харківській області у 2018 році зберігаються екстремістські прояви, пов'язані з анонімними повідомленнями з погрозами терористичного характеру

Depo.
6 грудня 2018 11:37
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в пояснювальній записці до ухваленої сьогодні, 6 грудня, регіональної Програми протидії терористичній діяльності на території Харківської області на 2019-2020 роки.

Згідно пояснювальної записки, протягом 9 місяців 2018 року в регіоні зафіксовано 63 анонімних неправдивих повідомлень. За результатами вжитих протягом 9 місяців 2018 року заходів встановлено виконавців 3 неправдивих телефонних повідомлень, двох із них судовими рішеннями визнано винними у завідомо неправдивих повідомленнях про загрозу життю чи здоров'ю людей, знищенні чи пошкодженні об'єктів власності.

"У поточному році у Харкові зафіксовану нову тенденцію, пов'язану з майже щоденною масовою розсилкою з території Російської Федерації через можливості Інтернет-ресурсів неправдивих повідомлень про замінування від 5 до 26 об'єктів інфраструктури, переважно офісних, торгівельних та спортивних центрів (всього, станом за 10 місяців 2018 року, понад 2300 повідомлень)", - йдеться в документі.

В жодному з випадків не виявлено реальних загроз скоєння терористичних актів, водночас дії злочинців спричиняють значні матеріальні збитки правоохоронним та іншим державним органам, які реагують на кожну подію, так і власникам та відвідувачам постраждалих закладів.

Тривалий період розсилки зазначених повідомлень, що становить вже 5 місяців (з 5 червня 2018 року) створює передумови до можливого зниження рівня реагувань правоохоронців на вищевказані загрози.

"За експертними оцінками, не виключається в подальшому можливість скоєння на вищезазначених об'єктах посягань реальних злочинів терористичного характеру. Особливу небезпеку становлять періоди відзначення державних свят", - зауважують автори документа.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області затвердили регіональну Програму протидії терористичній діяльності на території Харківської області на 2019-2020 роки. Харківська облрада виділила СБУ на боротьбу з тероризмом 14 млн грн.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook