П'ять тендерів, які можуть відправити менеджера Кернеса за ґрати

Директор-депутат Харківської міськради Семен Сирота знає, як організувати торги з 40-відсотковою накруткою

Харківські правоохоронці вивчили лише один епізод діяльності депутата міськради, директора "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" Семена Сироти. "Менеджерські таланти" ставленика Кернеса, якому минулого тижня оголосила підозру прокуратура, проявилися ще потужніше під час останніх тендерів. Ці закупки також можуть довести депутата до тюремної камери, якщо на це буде бажання правоохоронців.

Зараз правоохоронці обвинувачують Сироту в розтраті бюджетних коштів та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України). За попередніми даними слідства, керівник КП нібито закупив спеціалізовані автомобілі на загальну суму понад 5 млн грн.

Тендери, які можуть відправити менеджера Кернеса, за ґрати - фото 1

У 2014 році за результатами тендеру КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" ("ХРБП") уклало з ТОВ ТВП "Астек" три угоди на постачання автомобілів на загальну суму 5,12 млн грн. За ці кошти приватники мали передати комунальникам п'ять нових спецавтомобілів збільшеної довжини з двухрядною кабіною ГАЗ -330232ПО, гідравлічний автопідіймач та два вантажнопасажирські спецавтомобілі.

Договір із приватною фірмою був укладений, бюджетні кошти перераховані, однак транспортні засоби на підприємство так і не надійшли. Лише півроку по тому, як ситуацією на підприємстві зацікавилася прокуратура, почавши розслідування, підприємство закупило автомобілі, що уже були у вжитку та не відповідають умовам договору. Поставлені автівки виявилися переобладнаними та з чималим пробігом.

За даними правоохоронців, постачання автомобілів було фіктивним, а документи, згідно яких комунальники нібито отримали техніку, – фіктивними. Слідчі вважають, що розтрата бюджетних коштів була зроблена директором "Астек" у змові з Сиротою.

Але це лише один епізод. Є й інші, які поки не до кінця вивчені.

Сиротинський бізнес і тендери

Сирота прийшов працювати у комунальне підприємство з бізнесу. При чому бізнес він не покинув і під час свого директорства на комунальному підприємстві. Ще недавно він був серед засновників ТОВ "СБ Рембудсервіс" та продовжує бути засновником ТОВ "Харківрембудсервіс".

Саме діяльність ТОВ "СБ Рембудсервіс" є найбільш цікавою. Це підприємство вже фігурує у декількох кримінальних провадженнях. Зокрема, правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо внесення працівниками ТОВ "СБ "РЕМБУДСЕРВІС" недостовірних даних у акти виконаних робіт під час проведення ремонтно-будівельних робіт у навчальному закладі "Харківське вище професійне училище №6", внаслідок чого були привласнені бюджетні гроші.

Тендери, які можуть відправити менеджера Кернеса, за ґрати - фото 2

Ще одна справа стосується виконання ремонтних робіт КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської міськради. Виявилося, що договір на виконання робіт на суму 0,86 млн грн. заключили з ТОВ "СБ "РЕМБУДСЕРВІС", а самі роботи нібито проводили субпідрядники, яких не вдалося знайти за місцем реєстрації.

За даними "Харківського антикорупційного центру", ТОВ "СБ "Рембудсервіс" активно отримує кошти від Департаментів міськради, хоча подібні роботи має виконувати саме КП "ХРБП", яке очолює Сирота. Більше того, лише за останній місяць відбулися два тендери, участь у яких брали близькі до Сироти люди та структури.

Так, Таранівська сільська рада Зміївського району 19 травня за результатами тендеру затвердила пропозицію ТОВ "СБ Рембудсервіс" щодо реконструкції будівлі дитячого садка вартістю 11,29 млн грн. А єдиним конкурентом переможця було ПП "Солметснаб", засновником якого довгий час був заступник Сироти по КП "ХРСП" Ігор Шкурко.

Цікаві торги. І ось ще один приклад: все той же Департамент житлового господарства, який і має курирувати діяльність КП "ХРБП", провів тендер щодо закупівлі 2040 урн. Перемогу в тендері отримало не чуже Сироті ТОВ "СБ Рембудсервіс", при чому єдиним конкурентом було саме комунальне підприємство, яке очолює депутат Сирота. Більше того, ціна за одну урну в акцептованій пропозиції приватного підприємства на 40% дорожча за ринкову.

Також варто відзначити, що під час обох тендерів підприємства з дешевшими пропозиціями до торгів не допустили. Натомість у "торгах" брали участь структури, дуже тісно прив’язані до Сироти.

Декларація Семена Сироти

Тендери, які можуть відправити менеджера Кернеса, за ґрати - фото 3

Наостанок пару слів про декларацію цього депутата міськради.

Семен Сирота, згідно майнової декларації, у 2015 році заробив 2,4 млн грн, із яких 1,61 млн грн - відчуження рухомого та нерухомого майна, а ще 0,68 млн грн - інші види доходів.

Члени сім'ї Семена Сироти заробили у 2015 році 133 тис. грн за рахунок підприємницької діяльності.

Особисто депутат володіє квартирою площею 130 кв. м та автомобілем "Mercedes S 550" 2011 року випуску, який був придбаний у 2015 році за 750 тис. грн. Дружина Семена Сироти володіє Mercedes ML-350, випущеним у 2008 році.

Наразі робота правоохоронних органів триває.

У суді Сироту захищає Юлія Плетньова - адвокат Кернеса, яка представляє його інтереси у Київському райсуді Полтави.

Чого варто побоюватися, так це щоб справа проти Сироти не захлинулася, як це сталося з кримінальним провадженням стосовно іншого директора КП Олександра Яковлєва. Рік тому йому висунули схожу підозру. Незважаючи на це, він вже призначений директором новоствореного комунального підприємства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook