Світлична розповіла, як відбудовуватимуть Балаклію

Відбудова пошкоджених внаслідок вибухів об'єктів в Балаклії пройде в три етапи, в залежності від важкості відновлювальних робіт

Як передає Depo.Харків, про це на своїй сторінці в "Фейсбук" повідомили голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична.

Наразі, за її словами, в районі надзвичайної ситуації працює комісія з усунення наслідків – усі пошкоджені будівлі будуть ретельно обстежені.

"Вже складаються відповідні графіки робіт, йде розміщення будівельників, завезення матеріалів, інструментів, техніки і обладнання, - повідомила Світлична. - Відбудова пройде в три етапи, в залежності від важкості відновлювальних робіт. Перша допомога вже надається з найактуальніших потреб: аварійне закриття віконних прорізів, дверей, відновлення цілісності дахів. Наступним кроком стане відновлення руйнувань середньої важкості силами харківських будівельників як за рахунок місцевих бюджетів, так і за волонтерською допомогою будівельних організацій. Більш затратні відновлювальні роботи потребують підтримки з боку держави, вже складаються будівельні розрахунки і готується відповідне рішення Кабінету Міністрів щодо виділення необхідних коштів".

Світлична нагадала, що процес розмінування міста закінчився 26 березня.

"Зараз вже відновлено залізничне та автобусне сполучення. Поступово налагоджуються усі інженерні мережі – підключено теплопостачання, електро- і газопостачання підключено практично в усіх будинках. Працюють соціальні заклади. Працюють магазини. Життя повертається в місто", - зазначила голова Харківської ОДА.

Світлична також додала, що 23 березня стало важким випробуванням для усіх. "Коли стається надзвичайна ситуація такого масштабу – важливою є кожна секунда. Тому з перших хвилин ми чітко усвідомлювали важливість кожного рішення. І найпершим, найважливішим стало рішення щодо повної евакуації населення з небезпечної зони. Я дякую президенту України за підтримку і довіру до мого рішення! Зберегти людські життя - це було головне", - зазначила вона.

"Рішення про евакуацію тисяч людей - це ціла низка заходів. Починаючи з підготовки транспорту (пошук автобусів, водіїв, заправка паливом), сповіщення містян, організації безпечних евакуаційних пунктів, завершуючи забезпеченням евакуйованих усім необхідним. І понад усе, найважливішим є попередження паніки. Окрім цього, зону навколо військової частини було одразу заблоковано від доступу усіх видів транспорту: залізничного, автобусного, було закрито від польотів повітряний простір. Паралельно фахівці з надзвичайних ситуацій проводили консультації як з національними, так і з закордонними експертами щодо максимального зменшення площі, що може бути охоплена вогнем і вибухами. Територію навколо військової частини постійно заливали водою, аби не допустити загоряння від продуктів вибухів. Вогнегасна техніка з усієї області у повній готовності чергувала в Балаклійському районі", - розповіла голова Харківської ОДА, додавши, що "ситуацію, ускладнену неможливістю гасіння пожежі з повітря, вдалося взяти під контроль завдяки героїчним зусиллям тих, хто дві доби поспіль бився з вогнем за кожен квадратний метр".

Також вона відзначила мобілізацію громадянської активності – зокрема, волонтерів, громадських організацій та активістів.

Як повідомляв Depo.Харків, уночі 23 березня у Балаклії внаслідок загоряння відбулася детонація військового арсеналу. Через небезпеку для життя з Балаклії та дев'яти прилеглих сіл евакуювали близько 20 тисяч людей. Внаслідок вибухів загинула одна людина, ще близько п'яти отримали поранення. 24 березня військові заявили, що пожежа на арсеналі ліквідована.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme