Світлична на Раді регіонального розвитку: Інвестиції в Харківщину збільшилися в 10 разів

За рік надходження іноземних інвестицій у Харківську область збільшилося в 10 разів

Depo.
20 березня 2017 12:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, про це сьогодні, 20 березня, під час п'ятого засідання Ради регіонального розвитку під головуванням президента України Петра Порошенка заявила голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

"Можу сказати, що процес децентралізації для Харківщини вже дав можливість збільшити бюджети. Майже в 2 рази збільшився бюджет розвитку – до 4,5 мільярда гривень. Це надало можливість спрямувати додаткові кошти на реалізацію інфраструктурних проектів", - сказала Світлична.

Вона наголосила, що, окрім фінансової децентралізації, на економічний розвиток регіону суттєво впливає розширення міжнародного співробітництва.

"Харківщині вдалося налагодити плідну співпрацю з міжнародними партнерами. За їхньої підтримки в регіоні запроваджено низку нових проектів для розбудови соціальної й гуманітарної сфер та інфраструктурних об'єктів. Цього року ми плануємо залучити біля мільярда гривень від наших міжнародних партнерів, - повідомила Світлична. - Стосовно іноземних інвестицій також можу сказати, що стабілізація безпекової ситуації в області, а також реалізація економічних програм, надали можливість у 10 разів збільшити надходження іноземних інвестицій у Харківську область у 2016 році по відношенню до 2015-го".

Одним із питань, які були включені до порядку денного засідання Ради регіонів, стало питання реформи інфраструктури, зокрема, Державного дорожнього фонду та механізму митного експерименту 2017 року.

"Запроваджується новий підхід щодо збільшення бюджету на розвиток автомобільної інфраструктури та ремонти доріг, - пояснила голова Харківської ОДА. – Питання поганого стану доріг в Україні потрібно вирішувати, і саме нові проекти та підходи дадуть можливість збільшити бюджет, який виділяється на ремонти та реконструкції. Ситуація справді складна, але її потрібно вирішувати. І найкращий час – саме зараз".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків