Суд зобов’язав Харківський бронетанковий завод сплатити борг

Господарський суд Харківської області зобов’язав ДП "Харківський бронетанковий завод" виплатити ТОВ "Делюкс ЛТД" борг в сумі 20 млн грн
Depo.
3 серпня 2016 10:57
ФОТО: depo.ua

Згідно матеріалів справи, у травні 2015 року підприємство та фірма уклали договір на 31,73 млн грн щодо постачання вузлів та агрегатів, в тому числі оптики для бронетехніки, передає Depo.Харків з посиланням на "Наші Гроші".

Протягом червня фірма поставила замовлену продукцію, про що сторони підписали відповідні документи. За договором, оплату завод повинен був здійснити до 10 липня 2015 року, але на цю дату зміг виплатити тільки 11,73 млн грн. Після цього фірма подала позов до суду, вимагаючи погасити борг у розмірі 20 млн грн.

В суді представник заводу визнав позов в повному обсязі і суд задовольнив позивача.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підозрює керівництво ДП "Харківський бронетанковий завод" у закупівлі в квітні-листопаді у фіктивних фірм обладнання на 37,52 млн грн.

За даними "Харківського антикорупційного центру", іншу справу про оборудки керівництва "ХБТЗ" в 2015-2016 роках розслідує військова прокуратура харківського гарнізону. У переліку фірм, які прокуратура вважає фіктивними, присутнє і ТОВ "Делюкс ЛТД". Ця фірма зареєстрована в Харкові на початку 2015 року на харків’янку Анастасію Дмитрієву. Однак згодом фірму переписали на мешканку окупованого Хрустального (колишній Красний Луч) Луганської області Катерину Золотухіну.

В серпні 2014 року директором ДП "Харківський бронетанковий завод" було призначено Віктора Козонака. З листопада 2015 року керівником ХБЗ є Олександр Глушко, який став переможцем кадрового конкурсу концерну "Укроборонпром", хоча виконував обов’язки директора ХБЗ з серпня 2015 року.

Це сталося після того, як керівник концерну "Укроборонпром" Роман Романов повідомив про переведення Козонака на керівництво іншим заводом концерну – "Заводом ім. Малишева". Щоправда, сьогодні генеральним директора цього підприємства є Олександр Хлань – брат народного депутата Сергія Хланя, який обрався до Ради по мажоритарному округу в Херсонській області.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків