Суд "пробачив" керівника "Харківобленерго", який розтратив 152 млн грн

У матеріалах справи вказано, що керівник АК "Харківобленерго" не знав про мотиви шахраїв, які хотіли привласнити гроші компанії

Про це йдеться у вироку Комінтернівського районного суду від 24 липня, передає Depo.Харків.

За даними суду, обвинувачений Володимир Яворський у квітні 2015 року був призначений на посаду в. о. голови правління АК "Харківобленерго".

У період із квітня по червень 2015 року невстановлені судом особи, у тому числі службовці компанії, розробили схему розтрати грошових коштів підприємства.

Згідно з розробленим планом, службовці мали задовольнити звернення фіктивних підприємств про надання грошових коштів у вигляді поворотної фінансової допомоги.

Яворський влаштував одного з шахраїв на посаду заступника начальника фінансового управління, після чого той отримав можливість підписання будь-яких договорів та тимчасових угод. При цьому суд вважає, що Яворський не був обізнаний про наміри злочинців.

Таким чином зловмисникам вдалося перерахувати на рахунок ТОВ "Компанія Трейд-Актив" 9,98 млн грн, ТОВ "Фінансова компанія Трансфербутік" - 44,7 млн грн, отриманих від "Запоріжжяобленерго" за дорученням, і 46 млн грн, отриманих від "Черкасиобленерго" за дорученням. Також на рахунку ТОВ "Західні енергетичні транзити" було незаконно перераховано ще близько 51 млн грн.

4 липня між процесуальним керівником у кримінальному провадженні та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості. Крім того, під час судового розгляду Яворський заявив клопотання про застосування до нього Закону "Про амністію у 2016 році", оскільки має на утриманні матір, яка досягла 70-річного віку.

Суд угоду затвердив та визнав Яворського винним у скоєнні злочину за ч. 2 ст.367 КК України, призначивши йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 119 тис. грн. При цьому суд звільнив його від відбування покарання за амністією.

У той же час суд постановив стягнути на користь "Харківобленерго" заставу Яворського у розмірі 1 млн грн у якості часткового відшкодування завданих збитків.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області начальника Чугуївського відділу поліції Олександра Парфьонова підозрюють у хабарництві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook