ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд над мером на Харківщині: Феміда повірила у брак часу на декларування машини за 570 тисяч

У Харківській області суд не виявив порушень законодавства у діях мера райцентру, який через два місяці після купівлі задекларував машину

Depo.
7 вересня 2017 12:47
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в постанові Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 31 серпня.

Суд розглянув адміністративний матеріал за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю), складений на голову Первомайської міської ради Харківської області Миколу Бакшеєва.

Згідно матеріалів справи, мер міста 27 грудня 2016 року купив автомобіль марки Volkswagen Candy 2016 року випуску за 576,6 тис. грн. Однак не повідомив про це Нацагентство із запобігання корупції у 10-денний строк, як це передбачено законом.

Бакшеєв пояснив, що на початку січня 2017 року намагався внести доповнення до декларації на сайті НАЗК, однак через нестабільну роботу сайту цього зробити не зміг.

У судовому засіданні мер надав скриншоти звернення до сайту НАЗК, де відображена інформація про технічні проблеми сайту. При цьому Бакшеєв, посилаючись на велике навантаження, більше не намагався зайти на сайт НАЗК, вважаючи свій обов'язок виконаним. Інформацію про автомобіль він вніс через два місяці – 29 березня 2017 року.

Суд встановив, що мер не ставив перед собою мету приховати автомобіль від компетентних органів, тому вирішив адміністративне провадження закрити у зв'язку з відсутністю в діях Бакшеєва складу адміністративного правопорушення.

Як повідомляв Depo.Харків, у серпні в Харківській області суд задовольнив самовідвід судді, який мав розглядати справу Бакшеєва.

Довідка Depo.Харків. У Харківській області мер Первомайського від "Батьківщини" Микола Бакшеєв, попри сукупний дохід у 1,17 млн грн, не зміг відкласти ані копійки. Більше того, з його електронної декларації безслідно зникли 50% нежитлової будівлі площею 77,3 кв.м у селі Кашпурівка Первомайського району та 50% квартири площею 33,2 кв.м у Первомайському. У декларації 2016 року ця нерухомість не вказана. При цьому в минулому році, згідно документа, мер не отримував доходу від відчуження майна.

Водночас, Бакшеєв єдиний мер на Харківщині, який скрупульозно вказав вартість кожного свого активу: квартири площею 103,4 кв.м у Харкові (550 тис. грн), житлового будинку площею 98,5 кв.м у Первомайському районі (200 тис. грн) і половини нежитлової будівлі площею 72,3 кв.м у Первомайському районі (30 тис. грн), земельної ділянки площею 6,47 га (223 тис. грн) і площею 45 соток в районі (17 тис. грн).

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків