США звернуть увагу на ядерну установку в Харкові, - Йованович

Американська сторона зацікавлена в тому, щоб виділені на установку "Джерело нейтронів" гроші використовувалися за призначенням 

США звернуть увагу на ядерну установку в…

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні, 22 вересня, у Харкові, під час брифінгу перед економічним форумом сказала посол США в Україні Марі Йованович, коментуючи інформацію у ЗМІ про відкриття кримінального провадження за фактом нецільового використання коштів під час будівництва "Джерела нейтронів".

"Ми про це нічого не знаємо, але спасибі велике, що ви розповіли про цей випадок. Ми звернемо на нього увагу", - сказала Йованович.

Вона додала, що США цінують свою співпрацю з Харківським регіоном та всією Україною.

"Безумовно, нас цікавить те, яким чином витрачаються гроші американських платників податків. Тому ми хочемо, щоб гроші, які приходять сюди, в Україну, перерозподілялися і витрачалися у той спосіб, який був вказаний", - підкреслила посол.

Як повідомляв Depo.Харків, 23 березня 2016 року у Харківському фізико-технічному інституті відбувся тестовий запуск побудованої за підтримки США ядерної установки. Інвестиції США у проект сягнули 85 млн дол.

У серпні 2017 року стало відомо, що слідчі Генпрокуратури України розслідують справу про розкрадання коштів на будівництво ядерної установки.

Згідно з матеріалами справи, слідчі ГПУ відкрили кримінальні провадження проти посадових осіб Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" і керівників кількох фірм: ТОВ "Торговельно-закупівельне підприємство "Торгсервіс", ТОВ "Виробничий комплекс "Світло шахтаря", ТОВ "Стальконструкція", ТОВ "Стальконструкція ЛТД". Підозрювані, як сказано в матеріалах справи, протягом 2012-2017 років розкрадали гроші, які США виділили на будівництво установки. На думку слідчих, зловмисники діяли за попередньою змовою. Гроші виводилися на рахунки компаній з ознаками фіктивності.

Довідка Depo.Харків. Ядерна установка "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується електронним прискорювачем" ("Джерело нейтронів") розроблена та будується спільно з Аргонською національною лабораторією США. Потужність установки становитиме 250 КВт.

Крім досліджень властивостей підкритичних збірок, "Джерело нейтронів" дає можливість виробництва усіх медичних ізотопів, опромінення біологічних об'єктів (у тому числі нейтронна терапія), радіаційного матеріалознавства, сертифікації матеріалів (у тому числі харчових продуктів), дослідження наноматеріалів та нанотехнологій. Пропозиції щодо використання підкритичних збірок у ядерній енергетиці з'явилися в середині 50-х років минулого століття з метою підвищення безпеки ядерної енергетики. Однак застосування таких систем тривалий час стримувалось відсутністю потужних джерел нейтронів.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme