Справу про "кооперативну схему Кернеса" довірили одіозному судді Лазюку

Підготовче судове засідання у справі проти службових осіб Харківської міської ради та трьох засновників кооперативів заплановане на 29 березня

Як передає Depo.Харків, відповідна інформація вказана на сайті Дзержинського районного суду Харкова.

Так, засідання призначене на 14:00 29 березня. Розглядатиме справу колегія суддів у складі Сергія Лазюка, Олексія Шишкіна, Ірини Грищенко.

Потерпілою стороною у справі виступає Харківська міськрада. Обвинувачені - Костянтин Босенко, Олена Босенко, Власта Дударенко, чиновники міськради – Тетяна Овіннікова, Сергій Чечельницький, Сергій Колоша.

Як повідомляв Depo.Харків, слідчі ГПУ проводять розслідування у кримінальному провадженні за фактами незаконного відчуження за пособництва службових осіб Харківської міської ради створеним впродовж 2008-2014 років понад 90 обслуговуючим кооперативам земельних ділянок територіальної громади міста Харкова загальною площею понад 650 га та загальною вартістю більше 4,05 млрд грн.

Встановлено, що колишній заступник міського голови – директор Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, начальник управління містобудування та архітектури – головний архітектор міста Харкова Сергій Чечельницький, заступник начальника управління містобудування та архітектури – заступник головного архітектора міста Харкова, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, діючи в інтересах засновників восьми обслуговуючих кооперативів, сприяли у пособництві останнім незаконного заволодіння земельними ділянками на території Харкова.

Таким чином, троє засновників обслуговуючих кооперативів заволоділи земельними ділянками на території Харкова загальною площею 25,1178 га, чим спричинили збитки територіальній громаді на загальну суму маже 131 млн грн, що більше ніж в 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Як повідомляв Depo.Харків, суддя Лазюк відомий тим, що призначав адмінпокарання учасникам Євромайдану, а також визнав законним рішення Харківської міськради щодо особливого статусу російської мови тощо.

Крім того, Лазюка затримали 21 січня 2016 року. За версією слідства, він вимагав від позовника близько 1 тис. дол. за позитивне рішення питання про примусове виселення іншої особи з житла. Правоохоронці затримали суддю у службовому кабінеті під час отримання частини хабара. Було відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Навесні 2017 року Лазюк через суд відкрив кримінальне провадження за фактом вчинення злочину оперуповноваженими Управління СБ України в Харківській області, котрі нібито провокували давання йому зазначеного хабара. Провадження закривали, але відкрили знову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #суд