Справа на мільярд: Як харківські податківці Клименка перевдягаються в антикорупціонерів

Українські корупціонери почнуть називати себе антикорупціонерами. І не в майбутньому, а просто зараз

Справа на мільярд: Як харківські податкі…

Таке перефразування приписуваних прем'єр-міністрові Великобританії Вінстону Черчиллю слів спадає на думку, якщо спробувати почути виправдання наших чиновників, обвинувачених у корупційних діяннях. Епопея із "вертольотним затриманням" ключових податківців Віктора Януковича триває уже настільки довго, що, наприклад, колишній голова харківської обласної податкової вже обзавівся підтримкою ніде не зареєстрованої організації з пафосною назвою "Антикорупційна армія України", а також ФБ-армією "антикорупційних" ботів.

Частина із затриманих "вертолітних" податківців обрали банальну для України лінію захисту, називаючи будь-які претензії з боку правоохоронних органів "політичними репресіями". Однак цифри в офіційно оголошених Головною військовою прокуратурою підозрах свідчать про зворотне – статки чиновників жодним чином не відповідають їхнім зарплатам, навіть якщо взяти все вкупі за останні 20 років.

Станіслав Федорович Денисюк. Колишній голова ДПА в Харківській області. Життєве кредо: "Копійка рубль береже".

На фото: Денисюк праворуч від Арсена Авакова

За версією слідства, Денисюк у складі створеної та очолюваної Януковичем злочинної організації брав участь у реалізації незаконної схеми з мінімізації податкових зобов'язань близьких до "Сім'ї" підприємств. Підозрюється у завданні державі збитків у розмірі 308,2 млн грн.

Згідно офіційних реєстрів, Денисюк та члени його родини володіють чотирма квартирами в Києві площею 150,2 кв. м, 114,7 кв. м, 100 кв. м, 80 кв. м, двома паркомісцями в напівпідземному паркінгу площею 42,8 кв. м, земельною ділянкою площею 0,95 га, комплексом господарських будівель та споруд площею 79,6 кв. м, дачним будинком площею 364,7 кв. м та елінгом площею 160,3 кв. м в селі Мартове Печенізького району Харківської області. А до того – половиною земельної ділянки площею 0,2 га в селі Гореничі Києво-Святошинського району Київської області, земельною ділянкою площею 0,2 га в селі Феськи Золочівського району Харківської області. В окупованому нині Криму у Денисюків залишилися половина квартири загальною площею 116,1 кв. м в Ялті та елінг загальною площею 228,1 кв. м в Алушті. Крім того, родина податківців може похизуватися трьома гаражами та трьома квартирами площею 206,9 кв. м та 156,5 кв. м, 198 кв. м в Харкові, будинком з господарчими будівлями, спорудами та земельною ділянкою площею 0,0628 га, та третиною квартири та нежитловим приміщенням загальною площею 110,3 кв. м в Кривому Розі.

Чималий і автомобільний парк з щонайменше десятком машин: Toyota Land Cruiser (2011 року випуску), Nissan Qashgai (2012 року випуску), Mercedes-Benz S 500 L 4 МАТІС (2007 року випуску), Mercedes-Benz ML 350, Toyota Land Cruiser 200 (обидві 2011 року випуску), Lexus RX 270 (2013 року випуску), Mercedes-Benz GLC 220, Volkswagen Tiguan (обидві 2012 року випуску), Toyota Camry (2015 року випуску) та Toyota Corolla (2008 року випуску).

Також Денисюк є одним із засновників ТОВ "Виробничо-будівельна фірма "Профіт-Плюс", орієнтовна вартість нерухомого майна якого становить 4,9 млн грн.

Загальна орієнтовна вартість майна, що належить Денисюку та членам його родини, сягає 119,48 млн грн.

Згідно інформації органів ДФС України, сума сукупного офіційного доходу Денисюка та членів його сім'ї з 1998 року по даний час складає майже 41,4 млн грн, що є явно не є співрозмірним його статкам. Під час проведення обшуків, у тому числі за місцем проживання податківця, було виявлено та вилучено грошові кошти у сумі 190 тис. дол., 13,5 тис. євро, 70 тис. грн та інші цінності.

На даний момент арештовано майна на більш ніж 48 млн грн (9 об'єктів нерухомості та 6 автомобілів). 25 травня обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою у 100 млн 320 грн. (просили – 120 млн грн). Заставу не сплатив. Перебуває в ізоляторі тимчасового утримання в Києві. Апеляція відхилила скаргу захисту.

Сьогодні, 14 вересня, Печерський райсуд Києва намагається обирати йому міру запобіжного заходу.

Тетяна Іванівна Маслова. Колишній заступник голови ДПС у Харківській області. За версією слідства, посадовиця діяла у тій же банді. Підозрюється у завданні державі збитків на суму майже 452,5 млн грн.

Масловій належить автомобіль Audi Q7 (2013 року випуску), Nissan Juke (2010 року випуску), квартири площею 126,6 кв.м, 38,6 кв.м та паркувальне місце, квартира у місті Дніпро, ціна якої становить близько 700 тис. грн, та земельна ділянка 0,05 га у Дніпропетровської області.

Загальна вартість офіційно зареєстрованого майна, що належить Масловій та членам її родини, що на даний час встановлено органом досудового розслідування, становить понад 7,15 млн грн. Арештовано майна на майже 1,7 млн грн (2 автомобілі).

Згідно інформації органів ДФС України, сума сукупного доходу Маслової та членів її сім'ї з 1998 року складає понад 1 млн грн, що знову, ж таки, ніяк не співвідноситься з вартістю її майна.

25 травня 2017року їй обрано тримання під вартою з заставою майже у 3 млн грн (стільки і просили). Уже 29 травня застава була внесена.

Володимир Володимирович Борисенко. Колишній начальник ДПІ у Ленінському районі Харкова, у подальшому – начальник Західної МДПІ Харкова. За версією слідства, у складі очолюваної Януковичем злочинної організації завдав державі збитків на загальну суму 490,6 млн грн.

Борисенко та його близькі родичі у своїй власності на території України мають два гаражі загальною площею 58,4 кв. м – у місті Балаклія та місті Ізюм Харківської області, чотири квартири 283,2 кв. м в Харкові, Судаку, Балаклії Харківської області та Переяслав-Хмельницькому Київської області загальною площею , а також частиною житлового будинку в місті Балаклія площею 177 кв. м.

Загальний дохід родини з 1998 року склав майже 10 млн грн. Арештовано три об'єкти нерухомості вартістю 627 тис. грн. 13 червня обрана міра запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з заставою 2 млн грн.

Андрій Вікторович Криволапов. Колишній начальник Харківської об'єднаної державної податкової інспекції. За відомостями слідства, у складі тієї ж банди завдав державі збитки на загальну суму 390,7 млн грн.

Криволапов та члени його родини мають у власності квартиру в Харкові орієнтовною вартістю 1,26 млн грн, житловий будинок у Харківській області орієнтовною вартістю 1,86 млн грн, два автомобіля загальною орієнтовною вартістю 2,04 млн грн.

Загальна орієнтовна вартість майна, що належить Криволапову та членам його родини, становить 5,16 млн грн, арештовано на суму 5,16 млн грн.

25 травня обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. 7 червня апеляційний суд задовольнив скаргу прокуратури та змінив запобіжний захід на тримання під вартою з визначенням суми застави у 4,8 млн грн. 12 червня заставу внесено - й Криволапов вийшов на волю.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme