Скоробагач: вето на фінансування пільгового проїзду позбавить 700 тисяч харків'ян їх законних прав

Ліквідація пільг на проїзд насамперед ударить по найменш захищеним категоріям громадян

Скоробагач: вето на фінансування пільгов…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації партії "Відродження", депутатська група "Партія "Відродження" закликає парламент подолати вето Президента щодо Закону №4024, який регламентує фінансування компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Як заявив співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар, у Державному бюджеті достатньо коштів, щоб забезпечити фінансування пільг з оплати проїзду. "Більш того, нагадаю, що не так давно голова ДФС заявив про перевиконання плану податкових надходжень у березні майже 10 млрд грн. У той же час на фінансування пільг з оплати проїзду необхідно 1,9 млрд грн на рік. Ми вважаємо, що це дає достатньо підстав для Верховної Ради, щоб подолати вето глави держави", - вважає Віктор Бондар.

За словами заступника голови обласної ради, керівника фракції партії "Відродження" в Харківській обласній раді Володимира Скоробагач, якщо парламент не подолає вето президента, то 700 тисяч мешканців Харківської області позбудуться законного права отримувати пільги. За його словами, Харківській області необхідно близько 600 млн грн на компенсацію коштів перевізникам.

"Для місцевих бюджетів це непідйомні суми. Тому застосовувати вето щодо закону, який допомагає місцевим бюджетам профінансувати пільги з оплати проїзду, - соціально несправедливо. Адже сьогодні ними користуються найбільш незахищені категорії громадян - пенсіонери, інваліди, діти. Крім того, пільгами з оплати проїзду користуються учасники АТО. Віднімати у них таке право, як мінімум, безвідповідально", - зазначив Скоробагач.

Відзначимо, що президент аргументував своє рішення тим, що кошти на пільговий проїзд були б вилучені з фонду субсидій на комунальні послуги, що призвело б до зростання заборгованості у населення і зростання соціальної напруженості.

"Але напруга і так уже величезна. Крім того, враховуючи, що на субсидії в цьому році передбачено рекордну суму - 35 млрд грн. Оскільки Мінсоцполітики та Мінфін зараз перевіряють одержувачів пільг, в тому числі з оплати житлово-комунального господарства, ми вважаємо, що в цьому питанні є "запас міцності", і в цілому витрати на субсидії можуть виявитися меншими від запланованих. Звичайно, якщо уряд відмовиться від своїх подальших планів на підвищення комунальних тарифів", - підкреслив Бондар.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme