Ціна часу: Скільки коштує колекція годинників Кернеса

Мер Харкова не має власного житла – тільки орендоване. Однак має солідну колекцію елітних годинників
Depo.
26 жовтня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Ціна часу: Скільки коштує колекція годинників Кернеса
Ціна часу: Скільки коштує колекція годинників Кернеса

Як стало відомо з опублікованої 26 жовтня електронної декларації Геннадія Кернеса, за 2015 рік мер Харкова задекларував 15,28 млн грн доходів: зарплату в розмірі 60,2 тис. грн, дивіденди – 11,1 млн грн, дохід від відчуження рухомого майна - 149,5 тис. грн, дохід від відчуження нерухомості – 2,76 млн грн, дохід від відчуження цінних паперів – 1,2 млн грн тощо.

Згідно з документом, власного житла мер не має, але орендує "житловий будинок" площею 7 кв. м у громадянина України Володимира Ярмака і кімнату площею 57,3 кв. м у харківському готелі "Національ", який відомий у місті як резиденція мера.

В цілому майже нічого нового і відмінного від звичайної декларації за 2015 рік, яку оприлюднив мер, е-декларації не містить. Крім одного: мер володіє розкішною колекцією наручних годинників із дорогоцінних металів та з коштовною обробкою.

Зокрема, Кернес вказав наступні годинники:

1) Patek Phillipe. Skeleton Automatic 5180\1G-010

2) Rolex Pro Hanter Milgauss

3) F. P. Journe, Tourbillon Souverain

4) Cedrik Johner. Abyss Dual Time

5) F. P. Journe. Octa Sport watch

6) Jaeger-LeCoultre. Master Grande Tradition a Torbillon

7) F. P. Journe. Centigraphe Sport

8) Patek Phillipe. Grand Complications

9) Audemars Piguet. Royal Oak Perpetual Calendar Steel And Platinum

10) Audemars Piguet. Royal Oak Perpetual Calendar

11) Franck Muller. Chronograph Endurance Limited Edition

З використанням назви та опису виду годинників Depo.Харків спробував встановити приблизну вартість цієї колекції. У зв'язку з відсутністю даних про точну модель і артикул, вартість вказана в деяких випадках приблизна. Зауважимо, що у всіх випадках ми брали найменшу ціну за годинники, схожі за описом, проте відмінні за ціною та артикулом.

Додамо, що вартість годинника також залежить від місця їх покупки, а де і коли був куплений той чи інший зразок з колекції Кернеса, невідомо. При цьому варто розуміти, що на території України ці вироби набагато дорожчі. Найдешевше ж годинники можна придбати безпосередньо у виробників у країнах Європи.

1. Одні з найбільш шикарних хронометрів Кернеса - Patek Phillipe. Skeleton Automatic 5180\1G-010. Це ультра-тонкий водостійкий "скелетон" з білого золота. Орієнтовна вартість – 83,5 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 1

2. Крім встановлення лавочок любов до мера Харкова відбилася чи не в єдиному в своєму роді годиннику Rolex, Pro Hanter Milgauss з логотипом Харкова. У світі є тільки 100 примірників цієї серії. Вартість – 12 950 англійських фунтів, тобто близько 15,5 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 2

3. F. P. Journe, Tourbillon Souverain – один з найдорожчих годинників Кернеса. Його вартість – близько 136 тисяч доларів. Корпус і браслет хронометра виконані з цінних металів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 3

4. Класичний годинник Cedrik Johner. Abyss Dual Time, які також є в колекції Кернеса, коштує близько 12,5 тисячі доларів. Виріб має автоматичний дозавід, сталевий корпус та шкіряний браслет. Зазначимо, що згідно даних виробника, годинник є жіночим.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 4

5. Спортивний годинник F. P. Journe. Octa Sport watch, вочевидь, є у Кернеса ще з часів активних занять бігом. Годинник має два хронометри, сапфірове скло, каучуковий ремінець. Орієнтовна вартість – 25,8 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 5

6. Класичний годинник Jaeger-LeCoultre. Master Grande Tradition a Torbillon має надзвичайно якісний механізм і дорогоцінне оздоблення. Його орієнтовна вартість – 82,1 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 6

7. Ювелірний виріб F. P. Journe. Centigraphe Sport виконано з металу, він має три хронометри. Це спортивний годинник. Орієнтовна вартість – 44,5 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 7

8. Кернес не вказав точної моделі свого годинника Patek Phillipe. Grand Complications. Під мерський опис "годинник наручний, металевий корпус з білого металу, браслет шкіряний коричневого кольору, циферблат блакитний" підходять дві моделі: вартістю 144,9 тисячі доларів і більш вишукана за 230 тисяч доларів. Остання модель під опис підходить краще.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 8

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 9

9. Годинник Audemars Piguet. Royal Oak Perpetual Calendar Steel And Platinum має платиновий корпус і ремінець. Виготовляється американською ювелірною майстернею. Орієнтовна вартість – 54,9 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 10

10. Audemars Piguet. Royal Oak Perpetual Calendar – ще один годинник від цього виробника в колекції Кернеса. Орієнтовна вартість перевищує 97,2 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 11

11. Franck Muller. Chronograph Endurance Limited Edition. На сайті виробника годинник за вказаною Кернесом назвою "Franck Muller. Chronograph Endurance Limited Edition" знайти не вдалося. Більше того, на цьому сайті ні один з вироблених годинників не підходить під опис, який залишив мер. Однак в мережі вдалося виявити хронограф, що підходить під опис. Його назва – Franck Muller Endurance 24. Цей витвір є "бюджетним" в колекції мера – мабуть, тому Кернес і вказав його останнім. Вартість хронометра становить лише близько 6,5 тисячі доларів.

Скільки приблизно коштує колекція годинників мера Харкова Кернеса - фото 12

Таким чином, орієнтовна вартість колекції годинників мера Харкова перевищує 703 тисячі доларів. Можна припустити, що значну частину з цих виробів йому презентували – принаймні, так може бути заявлено. У той же час, звертає на себе увагу, що, за відомостями ЗМІ, Кернес знову не вказав в е-декларації ні родини, ні компаній, фактичним бенефіціаром яких він є. Отже, можна припустити, що мер, хоч і "таємно", але заробляє на такі шикарні вироби і сам.

Більше про події в Харкові й області читайте на Depo.Харків