Скандал навколо “харківського Стоунхенджу”: містяни обурені “мистецьким витвором” за 1,5 млн гривень (ФОТО)

Харківська мерія відмовляється платити гроші реалізатору "бібліковського Стоунхенджу"

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Скандал навколо “харківського Стоунхендж…

"Яскравим подарунком", "харківським Стоунхенджем", "абсолютно аналогічним своєму британському колезі", "місцем енергетичного підживлення", що "відсилає нас у допотопні часи" назвали автори проекту "Скіфська спадщина" кілька бетонних блоків, розташованих один на одному і пару копій скіфських кам’яних баб, що возвели на пустирі за житловими будинками по вулиці Бібліка, 2В в Індустріальному районі Харкова.

Пост авторів проекту "Скіфська спадщина", який видалили, коли почався скандал / Facebook Індустріального району Харкова.

Як передає Depo.Харків, подібний "культурний об’єкт", на який, за кошторисом, було витрачено 1 482 680 гривень, викликав обурення харків’ян і сколихнув міські соцмережі.

Харківські соцмережі відповіли серією мемів / Facebook Ігоря Черняка

Виявилося, що цей об’єкт за авторством Євгена Кулика є переможцем Бюджету участі на 2021 рік. Це міська програма, що була реалізована Департаментом цифрової трансформації за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса, яка дає змогу жителям міста самостійно приймати рішення про розподіл частини бюджетних коштів Харкова шляхом голосування. Проекти, які набирають понад 300 голосів харків’ян, фінансуються із міського бюджету. На один проект виділяється від 50 тис. грн до 1,5 млн грн.

Ще 7 грудня 2020 року на засіданні робочої групи були визначені 32 проекти-переможці Громадського бюджету (бюджету участі), серед яких був і "виставково-освітній об’єкт" "Скіфська спадщина", покликаний "підвищити якість життя харків'ян, підвищити культуру і туристичну привабливість міста". Проект набрав 751 голос і був прийнятий до реалізації. Кошторис проекту на той момент нікого не дивував. "Деталі колон і перекриттів" за майже 9,5 тис. грн за одиницю і "балки перекриття" за 18,2 тис. грн всіх влаштовували.

Проект, за який проголосували 751 харків'янин / соцмережі

Кошторис проекту "Скіфська спадщина" / "Портал Харків'янина"

Але коли харків’яни побачили, що ці "деталі" та "балки" виконані з простих бетонних шлакоблоків, які коштують від 19 грн за штуку, у мережі розгорівся справжній скандал.

"Харківський Стоунхендж", "місце сили та підживлення"

"За таку ціну його можна було з граніту зробити, виглядало б краще і автентичніше", - написав у соцмережах харків’янин Сергій.

"За цю суму можна 3-кімнатну квартиру в будинку купити", - підтримує інший харків’янин Вадим.

Екоактивіст Артем Приходько виклав на своїй сторінці у Facebook фотографії "харківського Стоунхенджа" та сміттєуловлювача "Trash Killer" на річці Уди і написав: "Коли в одному місті можна по-різному витратити гроші. На першому фото "харківський Стоунхендж" коштував місту 1,5 млн грн. А на другому фото сміттєвий уловлювач "Trash Killer", який зробили волонтери, обійшовся волонтерам у 250 тис. грн".

Директор Департаменту з питань інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко написав у Facebook, що харківська мерія не збирається приймати "цю споруду" "у такому вигляді".

"Звісно,   у такому вигляді "ця споруда" прийнята не буде. Відповідно, ні про яку оплату мови теж не йдеться - у цьому питанні позиція мера принципова. Гроші реалізатору проекту не сплачено. Ігор Терехов упевнений, що у такому вигляді "бібліковському стоунхенджу" або "скіфській спадщині" у Харкові немає місця", - заявив Сидоренко.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові замість реконструкції квартири незаконно побудували супермаркет.

Читати також: У парку ім. Горького з'явився перший пам’ятник Кернесу

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme