ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Синоптики вважають нормальними щоденні зливи в Харкові

Велика кількість опадів, що випала на Харківщині останніми днями, є нормальною для цієї пори року
Depo.
15 червня 2016 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила завідуюча сектором метеорологічних прогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології Євгенія Ляшенко, передає Depo.Харків з посиланням на "Слобідський край".

Увечері 13 червня на Харківщині був сильний дощ. В обласному центрі випало 27 мм опадів, по області 28 мм. Найбільша кількість опадів випала в Харкові в районі Немишлі - 34,5 мм. Це половина місячної норми опадів.

"Для цієї пори року це нормально, це не стихія, а сильний дощ", - зазначила Ляшенко.

Через стихію в Нововодолазькому районі було знищено 560 гектарів ячменю.
"Через значне рівня опадів ячмінь майже на 560 гектарах землі "лежить". На полях стоїть вода, земля вже не вбирає вологу, - каже керівник агропідприємства, яке обробляє цю землю, Олександр Колесник. - Врятувати пошкоджені культури вже не вдасться, колос ліг, не встигнувши налитися, він просто гниє".

За словами фермера, також хворіє соняшник, а дощ не дає обробляти цю культуру захисними речовинами. Проблема також з озимими: зараз треба підживити ґрунт добривами, а через дощі цього не можуть зробити. Також виникла проблема з заготівлею сіна для тварин, яких вирощують в господарстві. Близько 120 тонн сіна, яке вже склали на полях, залило дощем.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків