ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Штепа знала про плани бойовиків захопити Слов'янськ, - свідок

Захоплення міста Слов'янськ Донецької області готувалося щонайменше за місяць до початку активних дій бойовиків
Depo.
7 квітня 2015 17:36
ФОТО: depo.ua
Штепа знала про плани бойовиків захопити Слов
Штепа знала про плани бойовиків захопити Слов'янськ, - свідок

Як передає кореспондент Харків.depo.ua, про це сьогодні, 7 квітня, під час допиту на судовому засіданні заявив свідок обвинувачення у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, громадський активіст Валерій Панібратченко.

"Про ситуацію, яка, на жаль, відбулася в нашому місті, ми знали набагато раніше, ніж це все відбулося", - сказав чоловік.

Він наголосив, що перша спроба повісити прапор Росії на будівлі Слов'янського міськвиконкому відбулася ще 5 березня. Свідок наголосив, що повідомляв СБУ про ці події, однак спецслужба ніяк не відреагувала.

Панібратченко заявив, що захоплення міста бойовиками відбулося з потурання міської влади, міліції та Служби безпеки України. Він висловив переконання, що Штепа також знала про підготовку захоплення. "Вона з 5 березня знала всі заходи, що плануються", - сказав свідок.

За його словами, до Слов'янська спеціально для участі в захопленні адмінбудівель прибули начебто дорожники з Ялти, "чоловіки як на підбір, всі 185 см на зріс, рухливі, худорляві".

Панібратченко висловив переконання, що захоплення міського відділу міліції в Слов'янську було "постановкою".

"Міськвідділ міліції приїхали захоплювати 20 осіб, а 800 осіб співробітників міліції, які про це знали вже, давно й заздалегідь, не вжили ніяких дій. Взагалі у нас у місті ніхто нічого не зробив - ані мер, ані начальник міськвідділу, ані Служба безпеки України. Ніхто конституційних прав людей не гарантував", - наголосив свідок.

Також, за його словами, Штепа добровільно прийшла до бойовиків, тому говорити про її полонення неможливо.

З огляду на неявку всіх свідків у засіданні Червонозаводського райсуду Харкова у справі Штепи, яка обвинувачується у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України, оголошено перерву до 23 квітня.

Як відомо, захоплення невідомими озброєними чоловіками адмінбудівель у Слов'янську розпочалося 12 квітня 2014 року.