Росіяни не пустили на Чемпіонат Європи з шашок екс-чемпіона світу з Харкова

Чиновники не допустили українця через публічні міркування про шашки-64
Depo.
7 листопада 2016 14:46
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Харків із посиланням на УНІАН, українського шашкіста, Міжнародного гросмейстера Юрія Анікєєва дискваліфікували і не допускають до Чемпіонату Європи в Грузії.

На турнір, що стартує 9 листопада, спортсмен не потрапляє за полеміку в пресі, де він розмірковував про шляхи розвитку шашок-64 (шашки на дошці з 64 клітин).

Сам спорстмен лаконічно прокоментував дану ситуацію: "Я діючий чемпіон України, екс-чемпіон світу з шашок-64. Попереду - чемпіонат Європи. Моє усунення незаконне", - зазначив Анікєєв.

У федерації шашок України вважають, що відсторонення спортсмена - пряме порушення Європейської Конвенції про права людини (Стаття 10 "Свобода висловлювань і слова").

У звіті про засідання Правління Міжнародної федерації шашок (IDF), яке відбулось 15 жовтня у Санкт-Петербурзі (Росія), зазначено: "За підсумками розгляду заявок національних федерацій вирішено не допустити до участі в чемпіонаті Європи 2016 р. Юрія Анікєєва (Україна) за багаторазові випадки публікації тенденційною і недостовірної інформації про діяльність IDF і висловлювань, що завдають шкоди її іміджу та іміджу шашок-64 в цілому. Дана дисциплінарна міра має одноразовий характер. При повторенні порушень Кодексу етики IDF до Ю. Анікеєва можуть бути прийняті більш суворі заходи. При виконанні спортивних критеріїв та відсутності порушень Кодексу етики IDF Ю. Анікєєв в подальшому може претендувати на участь в офіційних змаганнях IDF".

Варто зазначити, що на сайті Міжнародної федерації шашок серед членів правління вказані семеро росіян, білорус та казах. Представників України серед правління немає.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків