Росія змушена красти інновації, бо не може нічого створити, - радник Трампа

З Росії та Китаю виходить дуже багато кібернебезпек

Depo.
20 листопада 2017 13:14
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні, 20 листопада, на прес-конференції у Харкові заявив радник президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані.

"Дуже багато небезпек виходить з Росії і Китаю, тому що Росія і Китай є суспільствами, які пригнічують своє населення, вони не здатні до якогось інноваційного мислення. Китайці дуже працелюбні і законослухняні, але вони не є інноваційною нацією. Тому кібератаки є для них корисним інструментом, яким вони користуються в максимальному ступені", - сказав Джуліані.

"Ситуація в Росії інша. Росія - країна, де населення не є дисциплінованим, вона не є інноваційною, тому їм доводиться красти інновації, так як вони не можуть нічого створити", - додав він.

Джуліані підкреслив, що інші країни не звертаються до Росії з точки зору отримання кіберінновацій.

"Збираючись працювати з Китаєм або Росією, потрібно розуміти, що ви будете наражатися на небезпеку, що у вас спробують щось вкрасти, тому що вони не можуть нічого придумати. Потрібно давати їм помилкову інформацію, як в старих фільмах епохи холодної війни. Тому ми іноді навмисно вдаємося до такої тактики - поставляємо неправдиву інформацію, яку вони активно використовують, після чого їх проекти лопаються як мильні бульбашки. Це свого роду урок", - підсумував Джуліані.

Нагадаємо, 27 червня чергова комп'ютерна атака паралізувала роботу урядових, бізнесових та інших структур України. Загалом під атаку вірусу, який вимагає грошей за начебто розшифровку файлів на уражених комп'ютерах, потрапили 64 країни, поліція отримала 1500 заяв. Згодом з'ясувалося, що вірус виявився не шифрувальником, а "вбивцею" даних.

29 червня після обіду почалася друга хвиля хакерської атаки, передусім на державні та корпоративні мережі.

Зокрема, тоді ж у Кабміні підтвердили, що Petya.A повторно заблокував їхні комп'ютери. Згодом сайт уряду відновив роботу.

Три чверті глобальної кібератаки вірусом-шифрувальником Petya припало на Україну.

За інформацією New York Times в АНБ США викрали кіберзброю і використали її проти союзників США - Великої Британії та України.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків