Росія хотіла залякати Україну за допомогою кібератаки, - радник Трампа

Україна, як і Америка, є одним з головних об'єктів атак з боку кіберзлочинців

Depo.
20 листопада 2017 13:03
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, таку думку сьогодні, 20 листопада, на прес-конференції у Харкові висловив радник президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані.

"Кібербезпека - найважливіша область безпеки, яка не отримує належної уваги. І Америка, і Україна є одними з головних об'єктів атак з боку кіберзлочинців. Атаки, які були здійснені на Україну мали на меті залякати Україну і джерелом атак є найближчий північний сусід. Ми також страждаємо від кібератак з боку Росії", - зазначив він.

Джуліані додав, що "немає чарівної палички, єдиного рецепту, як протидіяти кіберзлочинності".

"З точки зору кібербезпеки, ми повинні забезпечити, щоб безпека була на тому ж рівні, як і до цього. Ми по всьому світу шукаємо можливості і засоби захисту від кібератак і створили групу фахівців при президентові Трампі, яка займається питаннями забезпечення кібербезпеки. Я впевнений, що президент з великим інтересом сприйме будь-яку інформацію, яку я зможу отримати від України. Він з повагою ставитися до України", - додав Джуліані.

Нагадаємо, 27 червня чергова комп'ютерна атака паралізувала роботу урядових, бізнесових та інших структур України. Загалом під атаку вірусу, який вимагає грошей за начебто розшифровку файлів на уражених комп'ютерах, потрапили 64 країни, поліція отримала 1500 заяв. Згодом з'ясувалося, що вірус виявився не шифрувальником, а "вбивцею" даних.

29 червня після обіду почалася друга хвиля хакерської атаки, передусім на державні та корпоративні мережі.

Зокрема, тоді ж у Кабміні підтвердили, що Petya.A повторно заблокував їхні комп'ютери. Згодом сайт уряду відновив роботу.

Три чверті глобальної кібератаки вірусом-шифрувальником Petya припало на Україну.

За інформацією New York Times в АНБ США викрали кіберзброю і використали її проти союзників США - Великої Британії та України.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків