Родина мера Ізюма заробляє мільйони на тендерах від міськради, - ХАЦ

За 5 років члени родини Ізюмського міського голови Валерія Марченка отримали від міськради Ізюму підрядів на суму близько 10 млн грн

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Родина мера Ізюма заробляє мільйони на т…
Рекламний банер Валерія Марченко в Ізюмі / Фото: ХАЦ

Брат, невістка, син та інші родичі голови Ізюмської міської ради Валерія Марченка регулярно отримують підряди від Ізюмської мерії, більшість з яких - без проведення торгів, тобто без конкуренції.

До таких висновків дійшли волонтери Харківського антикорупційного центру, коли проаналізували ситуацію із тендерами в Ізюмській міськраді, передає Depo.Харків.

За даними ХАЦ, за 5 років члени родини Марченка отримали від мерії підрядів на суму близько 10 млн грн. Гроші отримували від 3 тисяч гривень за проживання артиста до сотень тисяч гривень – за постачання хлібу для шкіл.

"Валерій Марченко став мером міста у 2015 році від локальної партії "Нові обличчя". До цього він був депутатом міськради. В 2020 році Марченка переобрали. Він поповнив когорту мерів міст, які в останній момент пішли на вибори під брендом "Слуги Народу".

Коли Марченко став мером, то він задекларував понад два десятка різноманітної техніки, а також корпоративні права на ТОВ "Агрофірма "Нива". Зараз співвласниками цього підприємства є син мера Віталій Марченко та брат Руслан Марченко. А директоркою – дружина Руслана – Марина Марченко.

На території цього підприємства працює кондитерський цех, в якому виготовляють хліб", - повідомляє ХАЦ.

І саме з постачання хлібу, за даними ХАЦ, родина Марченка й почала отримувати підряди від структурних підрозділів Ізюмської мерії.

"У січні 2017 року відділ освіти укладає перший договір з ФОП Марченко Руслан Віталійович на постачання хлібу на суму 100 тис. грн. Після чого, Руслан Марченко, який є депутатом міськради від партії "Нові обличчя", став регулярно отримувати гроші за підряди від Ізюмської мерії за продукти харчування: хліб, цукор, борошно, макаронні вироби тощо. Лише з управлінням освіти ФОП Марченко Руслан Віталійович за чотири роки уклав договорів на суму понад 8 млн грн.", - повідомляє ХАЦ.

Причому, як підкреслюють волонтери Харківського антикорупційного центру, більшість договорів були укладені без проведення торгів, тобто без конкуренції.

"У відділі освіти самі вирішували кому платити, економія коштів платників податків та проведення відкритих торгів у цьому випадку, здається, була для них не дуже важливою. Щодо тих випадків, коли відбувалися відкриті торги, то зазвичай конкурентом був колега Руслана Марченка по міськраді – Віталій Клімов. У випадку, коли на тендер випадково прийшли представники "Салтівського хлібзаводу" та запропонували більш дешеву ціну, їх пропозицію відхилили", - зазначають в ХАЦ.

"Підводячи підсумки, можна побачити, що з кожним роком постачальників послуг та товарів з прізвищем Марченко для Ізюмської міськради стає все більше, а конкуренції все менше", - підкреслюють у ХАЦ.

Читати також: На Харківщині замовили наддороге м'ясо для школярів, – ХАЦ

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme