Рік по фатальній пожежі: У Харкові біля зруйнованого університету збудували двоповерховий ресторан

У Харкові не ліквідовано наслідки загоряння історичного корпусу Харківського університету через майже рік після події

Рік по фатальній пожежі: У Харкові біля…

Як передає кореспондент Depo.Харків, на сьогоднішній день будівля кінця XVIII століття, де розміщувався після утворення у 1804 році Харківський імператорський університет, досі залишається з пропаленим і проломленим дахом та вибитими шибками.

Крім цього, в історичному корпусі університету зіпсовані досі комунікації та системи вентиляції. Жодні відновлювальні роботи на фасаді та покрівлі однієї з найстаріших у Харкові збережених до сьогодні будівель з серпня 2018 року, коли сталася пожежа, не проведені.

Натомість майже впритул до пошкодженого корпусу за рік добудували двоповерхівку, яка, а певними джерелами, у майбутньому буде використовуватися як ресторан.

Довідка Depo.Харків. Загоряння у навчальному корпусі УІПА на вулиці Університетській сталося вдень 2 серпня 2018 року. Вже на місці рятувальники побачили, що вогонь охопив перекриття, дах та горище, які були переобладнані під навчальні класи. Крім того, полум'я по пустотах внутрішніх конструкцій перекинулося на другий поверх.

Загалом до ранку із загорянням боролися 150 бійців ДСНС на 25 автоцистернах та чотирьох автодрабинах. Забір води для гасіння пожежі також проводився з річки Харків.

Офіційно про локалізацію пожежі оголосили о 18:00, до ранку рятувальники проливали осередки горіння та розбирали конструкції. Ліквідацію дали о 7:05 3 серпня. Загальна площа пожежі склала 1 300 кв. м.

У поліції заявили про відкриття кримінального провадження. Пожежу кваліфікували за ч.1 ст.270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Будівля має багату історію. Саме тут була перша бібліотека міста. Тоді вона розташовувалася в приміщенні Харківського колегіуму.

У 1770 році неподалік почали зводити будинок губернатора. Будівлю виконали в стилі бароко. Майже одразу її передали Харківському імператорському університету (нині ХНУ ім. Каразіна, – Ред.). У перші десятиліття тут викладали здебільшого німці. У середині XX століття після переїзду університету в нові приміщення на площі Свободи, у звільнених будівлях розмістився Український заочний політехнічний інститут, який пізніше став Українською державною інженерно-педагогічною академією.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme