Бізнес на молитвах: Як шахраї в Україні заробляють на наркозалежних (ФОТО)

Як не потрапити у лещата "проповідників" та чому жертви псевдолікування проповідями не розуміють шкоди, якої їм завдають

Бізнес на молитвах: Як шахраї в Україні…

В Україні набирають обертів шахрайські схеми лікування наркотичної та алкогольної залежності за допомогою молитов та проповідей. "Псевдорелігійники" навіть спеціальні центри створюють. Обіцяють позбавити залежності, але насправді банально утримують людей у заручниках, позбавляючи кваліфікованої допомоги. Та найгірше – самі бранці часто не відчувають небезпеки й щиро вірять у допомогу своїх "наставників".

Так, минулого тижня в Харкові припинили діяльність мережі псевдореабілітаційних центрів, в яких примусово утримувалися близько 230 пацієнтів. Приміщення цих фейкових лікувальних установ були на Холодній Горі.

Хворим обіцяли повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу, насправді ж у центрах були відсутні лікарі та бодай якісь дозвільні документи в сфері охорони здоров'я. А самі пацієнти стали справжніми заручниками. Уся "реабілітація" зводилася до одних лише молитов і обрядів. При цьому "пацієнти" не могли залишати територію центрів і користуватися телефонами.

Порушення правил каралося побоями, "карцером" у підвалі або миттям туалетів. Організували такий промисел проповідники однієї з протестантських релігійних організацій. Заманювали на лікування за допомогою оголошень в Інтернеті. Ще й гроші за таку "допомогу" брали: родичам заручників доводилося в місяць викладати від трьох до восьми тисяч гривен. Нині правоохоронці відкрили кримінальні провадження за статтями "побої та мордування" та "незаконне позбавлення волі або викрадення людини".

Спроба змінити залежність

Такі псевдоклініки – не рідкість в Україні, стверджують фахівці. Пастори є професійними психологами, що просто грають на вразливих місцях тих, хто намагається замінити одну залежність на іншу і просто потрапляє у релігійну пастку. У людини, яка стала жертвою релігійної секти, спостерігається слабка увага, фізичне й емоційне виснаження, слабка здатність критично оцінювати реальність. Крім того, така людина відмовляється від контактів з родиною, рідними, друзями. Стає соціально пасивною.

"Нерідко таке трапляється через відсутність довіри та самотність. У людини порушуються контакти з близькими та оточенням і вона шукає підтримки", - розповідає психолог Тетяна Балан. Вона пояснює, що у людей, які мають залежність від алкоголю та наркотиків, може спрацювати принцип "залежність лікується залежністю", тож порятунок молитвами – це лише пошук альтернативи згубним звичкам.

Фахівці наголошують: реабілітація за допомогою релігії може стати одним із кроків до подолання залежності, але вона не є основним етапом лікування. Позбавлятися наркотичної або алкогольної залежності потрібно під наглядом медиків. Є кілька ознак початку вживання наркотичних речовин: людина починає йти з дому на тривалий час без поважної причини, пропускає роботу або навчання, стає злою, замкнутою, іноді трапляються різкі спалахи агресії, вона змінює коло друзів, починає часто звертатися до аптеки, у неї виникають борги і втрачається інтерес до роботи або хобі, її зіниці розширені, людина втрачає апетит та погано спить.

Як не стати жертвою шахраїв

Лікувати наркотичну або алкогольну залежність треба за допомогою психіатра та нарколога. Фахівці наголошують: лікування має поєднувати медичну та психіатричну складові. Одними пігулками чи психотерапією залежність подолати важко. Молитвами чи чисткою сортирів – тим більше.

Для того, аби не стати жертвою шахраїв чи проповідників, варто знати кілька правил:

  • клініка або реабілітаційний центр повинні мати медичну ліцензію, яка видана Міністерством охорони здоров'я. На ній має бути реєстраційний номер та строк дії.
  • у лікарів таких центрів також мають бути медичні ліцензії та сертифікати.
  • варто дізнатися юридичну назву адресу клініки, а також поцікавитися періодом роботу медичної установи.
  • вартість лікування має бути озвучена одразу. У приватних медичних установах є відповідні прайс-листи. Ця вартість має включати детоксикацію, медичні препарати, оплату послуг медперсоналу, амбулаторне чи стаціонарне лікування та період адаптації.

Фахівці ж наголошують – алкогольна або наркотична залежність – це, перш за все, хвороба й лікувати її повинні лікарі. Трудотерапія, лікувальні молитви та зцілення по фотографії, які часто можна зустріти в оголошеннях у мережі, можуть не просто виявитися неефективними, але й зашкодити людині.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme